banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

FETÖ DAVASINDA CEZA, TAHLİYE VE BERAAT ÇIKTI

Hapis cezası ile birlikte tahliye edilenler olurken, iki kişi delil yetersizliğinden beraat etti.

10 Şubat 2018 Cumartesi 10:49
Bu haber 716 kez okundu
FETÖ DAVASINDA CEZA, TAHLİYE VE BERAAT ÇIKTI
Haberici -->
FETÖ davasında 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 28 sanıkla ilgili olarak karar verildi. Hapis cezası ile birlikte tahliye edilenler olurken, iki kişi delil yetersizliğinden beraat etti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün KHK ile kapatılan Kayseri Gönüllü Eğitimciler Derneği (KAYGED)’in kadın yapılanmasında yer aldıkları ve örgütün gizli iletişim ağı bylock programını kullandıkları iddiasıyla 4’ü tutuklu, 2’si erkek 28 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Kadın sanıklara 1.5 yıl ila 8 yıl arasında hapis cezaları verildi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu kadın sanıklar A.D., G.Ö., L.K., S.H., ile tutuksuz kadın sanıklar G.Y., H.K., H.B., F.D., F.E.S., F.S., H.N., E.B.Y., E.Ö., F.M.B., G.G., G.Y., S.Ü. Y.Ç. S.S.Y., Y.B. ve Z.B. ile erkek tutuksuz sanıklar A.Ö. ve E.K. ile avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Erkek tutuksuz sanıklar A.Ö. ve E.K.’nin dosyalarının bu dosya ile birleştiği, bu nedenle sanık sayısının 28’e çıktığı öğrenildi.

Davada, etkin pişmanlıkta bulunan 3 tutuksuz sanık bulunurken, diğer sanıklar ise üzerlerine atılı suçlamaları reddederek, terör örgütü üyesi olmadıklarını söylediler.

Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaasında 2 erkek sanığın beraatına, bir kısım sanıkların ise ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Savcının mütalaasına karşı tutuklu sanıkların dinlenilmesinin ardından mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık S.H.’ye, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün, tutuklu sanıklar G.Ö.,L.K. ve A.D.’ye aynı suçtan ayrı ayrı 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası vererek yurt dışı yasağı ile 4 tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi.

Tutuksuz sanıklardan Y.B.’ye ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 7.5 yıl hapis, F.E.T., G.T., H.B., S.S.Y., H.T., H.B., S.Ü., G.G., F.M.B., S.Y. ve G.Y.’ye aynı suçtan ayrı ayrı 6 yıl 10 ay 15 gün hapis, R.A., E.B.Y., H.N., F.S., E.Ö., Z.B. ile F.D.’ye 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası veren mahkeme, etkin pişmanlıkta bulunan sanıklar H.Ş.B. ve N.B.’ye ayrı ayrı 1 yıl 8 ay, Y.Ç.’ye ise 1 yıl 6 ay 22 gün hapis ile cezalandırdı. Sanıklar H.Ş.B., Y.Ç. ve N.B.’nin cezası hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilirken, erkek sanıklar A.Ö. ve E.K.’ye delil yetersizliğinden beraat kararı çıktı.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV