banner153
01 Aralık 2020 Salı

FİDENİN ÜRÜNLERİ SALÇA OLDU

Kocasinan Belediyesi tarafından organik ürünlerin üretimi ve tüketimine destek olmak amacıyla dağıtılan domates fideleri ürünlerini verdi.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:50
Bu haber 332 kez okundu
FİDENİN ÜRÜNLERİ SALÇA OLDU
Haberici -->
Kocasinan Belediyesi tarafından organik ürünlerin üretimi ve tüketimine destek olmak amacıyla dağıtılan domates fideleri ürünlerini verdi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın bizzat dağıttığı domates fidelerini alarak bağ evlerinde, balkonlarında ve hobi bahçelerinde yetiştiren vatandaşlar, elde ettikleri ürünlerin bir kısmını sofrada tüketirken bir kısmını ise geleneksel yöntemlerle salça yaptı. Başkan Çolakbayrakdar, salçalık domates kaynatan vatandaşları ziyaret ederek, salça yapımına yardımcı oldu.

Yeni ve farklı projelerle tarım ürünlerinin yetiştirilmesine destek olan Başkan Çolakbayrakdar, Erkilet General Emir Mahallesi’nde geleneksel lezzetleri sofralara taşımak için kışlık hazırlıklarını yapmaya başlayan vatandaşlarla bir araya geldi. Geleneksel yöntemleri kullanarak hazırlık yapan vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Çolakbayrakdar, odun ateşinde uzun süre kaynatılarak salça haline getirilen salçalıkların yapım sürecinde vatandaşlara yardımcı oldu.

Kocasinan Belediyesi’nin sağlıklı toplum, sağlıklı nesil, sağlıklı yarınlar oluşturmak adına dağıttığı organik domates fidelerinin ürünlerini verdiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, sağlıklı üretim ve tüketimin önemine değinerek, “Vatandaşlarımıza dağıttığımız organik domates fideleri ürünlerini vermeye başladı. Yüzde yüz doğal fidelerden yetişen ürünler, hem toplumun hem de gelecek nesillerimizin sağlığını korumak adına oldukça değerli. Kayseri’de yöresel adıyla ‘Karahıdır’ olarak bilinen yerli tohumlardan elde edilen domates fidelerini alanlar, buradan elde ettikleri tohumluk çekirdeklerle gelecek yıllarda bu ürünlerin devamını sağlayabiliyorlar. Çünkü bu fidelerden elde edilen tohumlar çekirdeğinden kendisini sürdürebilen, yeni fideler oluşturabilen ürünlerdir. Fideleri yetiştiren vatandaşlarımız, lezzetli, doğal kokulu ve bereketli domatesler elde ettiler. Vatandaşlarımız domatesleri, hem günlük tüketimde kullanıyor, hem de kışlık hazırlıklar kapsamında salça yapıyor. Bu da bizi çok memnun ediyor. Böylelikle organik ürünlere olan ilgiyi daha da artırmış olduk. Bu vesile ile yoğun emek gerektiren bu uğraşıyı günümüze kadar taşıyan vatandaşlarımıza hazırladıkları ürünleri Rabbim ağız tadıyla yemeyi nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Gelecek yıl da bu tür sağlıklı ve organik ürünlerin yetiştirilmesi ve tüketilmesine yönelik teşviklere devam edeceğiz” diyerek noktaladı.

Vatandaşlar ise, domates fidelerinin verimli ve bereketli olduğunu ifade ederek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157