banner87
24 Nisan 2019 Çarşamba

FLAMİNGOLAR HÜRMETÇİ DE

Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü Kayseri Şubesi, göçmen kuşların uğrak yeri olan Hürmetçi Sazlığı Sulak Alanına gelen flamingoları görüntüledi.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 11:31
Bu haber 613 kez okundu
FLAMİNGOLAR HÜRMETÇİ DE
Haberici -->

Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü Kayseri Şubesi, göçmen kuşların uğrak yeri olan Hürmetçi Sazlığı Sulak Alanına gelen flamingoları görüntüledi. Flamingoların organize sanayi bölgesi yanındaki sulak alanda binalar ve fabrikalarında göründüğü fotoğraf karesi dikkat çekti ve ilginç örüntü oluşturdu.   

Kayseri Organize Sanayi bölgesi civarında bulunan Hürmetçi Sazlığı Sulak Alanı Flamingolar için adeta can simidi görevi görüyor.

Kayseri Merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta olan Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanı zengin bir faunistik yapısı ile göçmen kuşlara da ev sahipliği yapıyor. Yapılan arazi çalışmaları ve literatür taramaları sonucunda alan ve yakın çevresinden 129 kuş türü kaydedildi.

Sulak alanın özellikle orta bölümlerinde yer alan su aynaları, durgun su yüzeyleri, sulu çayırlık ve sazlık-bataklık alanları su kuşları açısından önemli üreme, beslenme ve geceleme alanları oluşturuyor.

Kayseri Merkezi’ne bu kadar yakın mesafede bulunan sulak alan içerisinde kuşları özellikle flamingoları gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV