banner87
26 Haziran 2019 Çarşamba

FRANSIZ HEYET TİCARET ODASINDA

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve Fransız İş Heyeti, Kayseri Ticaret Odası’na (KTO) ziyaret gerçekleştirdi.

25 Eylül 2018 Salı 06:54
Bu haber 566 kez okundu
FRANSIZ HEYET TİCARET ODASINDA
Haberici -->
Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve Fransız İş Heyeti, Kayseri Ticaret Odası’na (KTO) ziyaret gerçekleştirdi.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Fransa’nın Ain bölgesine bağlı Oyannax şehrinden gelen ticari heyet, karşılıklı ticaretin artırılması, yatırım ortamının iyileştirilmesi kapsamında KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Ziarette, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Mercan, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Önal, Meclis Başkan Yardımcısı H. Mehmet Semih Bolat, Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Tekin,  Genel Sekreter Sami Erdoğan, Akademik Danışman Mehmet Kara ile Oyonnax şehrinde ticari faaliyetlerine devam eden JulienMartinez, François Guinard, EricMagdelaine, AlainBerthet, EddyNavarrete, HenriMercieca, Nuri Meriç ve Fatih Kaygısız hazır bulundu.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları dolaşarak sektörle ilgili incelemeleri yerinde yapmak isteyen heyet, öncesinde Oda Başkanımız Ömer Gülsoy’dan şehrin ticaretine, ekonomisine ilişkin bilgiler aldı.

Başkan Gülsoy ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Öncelikle Oyonnax heyet ile bizleri buluşturan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Ülkeler arasında karşılıklı ticaretin yapılması, hem şehrimize hem de ülkemize katkı sağlayacaktır. Bugün yapacağınız program dahilinde gideceğiniz fabrikalarda karşılıklı istifade edeceğinize inanıyorum. Bütün dünya rakibimiz ama aynı zamanda tüm dünya müşterimiz. Zaman zaman Avrupa Birliği ülkeleri ile siyasi gerginlik yaşansa da bu durum ticari ilişkilerimizi olumsuz anlamda etkilememeli, iş ilişkilerimizi  sıkı tutmalı, bu tür ziyaretleri artırarak devam ettirmeliyiz. Şehrimizdeki, ülkemizdeki insanları bu konuda teşvik etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Gülsoy, ülkenin son yaşanan olumsuzluklara rağmen hala güven ortamını kaybetmediğini, yatırım için son derece doğru bir tercih olacağını vurguladı.

Misafirperverliklerinden dolayı Başkan Gülsoy’a teşekkür eden Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ise; “Bugün burada olmaktan mutluluk duyduğumu öncelikle belirtmek isterim. Biz, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerek ilçemize, gere ilimize gerekse bölgemize katkı sağlamak istiyoruz. Buralara yapılan yatırım elbette ülkemize katkı sağlayacaktır. Bu nedenle ülkeler arası iş birliklerinin artırılması kapsamında çalışmalarımızı artıracağımızı belirtmek isterim. Bugün, Kayserili firma sahiplerini dolaşacağız. Verimli bir iş gezisi olacağına inanıyor, bu konuda desteklerini esirgemeyen Ticaret Odası Başkanım Ömer Bey’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV