banner87
26 Mart 2019 Salı

FUAT UĞUR TOPLUMU AYRIŞTIRIYOR

Kayseri Dostluk Kulübü Başkanı Şirvan Azgıt, Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'u ağır dile eleştiren bir yazılı açıklama yaptı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 07:23
Bu haber 509 kez okundu
FUAT UĞUR TOPLUMU AYRIŞTIRIYOR
Haberici -->

Kayseri Dostluk Kulübü Başkanı Şirvan Azgıt, Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'u ağır dile eleştiren bir yazılı açıklama yaptı. Azgıt, Gazeteci Fuat Uğur'un Türkiye Gazetesi’nde yayınlanan 12 Nisan 2018 tarihli yazısının basın etiğine ve  demokratik geleneklere aykırı içerikte kaleme alındığını dile getirerek, bu yazının kabul edilemez olduğunu ve şiddetle kınadıklarını söyledi.

Son yıllarda toplumu ayrıştırma, birilerini ötekileştirme ve itibarsızlaştırma şeklinde beliren bazı tavırların yaygınlaştığını üzülerek izlediklerini kaydeden Şirvat Azgıt, Gazeteci Fuat Uğur'un, bahse konu yazıdaki tavrını da  "Çerkes toplumunu bölme ve ayrıştırma amaçlı bir tavır" olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Azgıt, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: ''Yazıda, Çerkes toplumunun 50 yılı aşkın sivil toplum geleneğinin kazanımı olan üst yapının,  KAFFED’in hedef alınması manidardır. Gazeteci Fuat Uğur'un, “Benden değilsen yok hükmümdesin” şeklindeki tavrı,  bahse konu yazıyla bir provakasyon seviyesine çıkmıştır. Dernek kurmak ve derneklere üye olmak anayasal bir haktır. KAFFED de Türkiye’nin birçok şehrinde şubesi bulunan bir Dernekler Federasyonudur. KAFFED, Demokratik ilkeler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde kurulmuş, bünyesinde her düşünceden ve her siyasi görüşten-partiden kişilerin yer aldığı, kültürel etkinliklerde bulunan, vatanın birliğini ve bölünmez bütünlüğünü şiar edinmiş bir sivil toplum kuruluşudur. Kuruluşundan beri iktidarlara ve muhalefete eşit mesafede durmaya özen göstermiştir. KAFFED, bugüne kadar herhangi bir siyasi görüşe ve/veya siyasi partiye angaje olmamıştır. Fuat Uğur'un bahse konu yazısı, KAFFED’i karalama amacıyla kaleme alınmış, içeriği de gerçeğe aykırı olan bir yazıdır. Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, sosyal bir hukuk devletidir. Demokratik geleneklere göre yönetilen ülkelerde, hiç bir kişinin veya kurumun, "kimin hangi partiye mensup olduğu"nu veya "kimin hangi partiden aday olduğu"nu sorgulamak ve hatta bu yüzden kurumları ve insanları suçlamak(!) hakkı ve yetkisi yoktur. Çerkesler ve Çerkesleri temsil eden dernekleri bu yönde çirkin ithamlarla karalama çabasında olan Fuat Uğur'un yazısının içeriği kabul edilebilir değildir.”

Azgıt, “Fuat Uğur ve benzer tavırlar içerisinde olan sair kişilerin yazdıkları yazıların satır aralarına adeta kin ve nefret tohumları serpiştirmelerine, ülkemizin içinde bulunduğu konjonktürde bu tür yapay gündemlerle halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmelerine seyirci kalmayacağımızı, basit çıkarlar amaçlayan bu tür kirli provokasyonlara izin vermeyeceğiz” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV