banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

FUZULİ HİZMETE AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi, her alanda yeni eserleri şehre kazandırmaya devam ediyor.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 07:22
Bu haber 771 kez okundu
FUZULİ HİZMETE AÇILDI
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi, her alanda yeni eserleri şehre kazandırmaya devam ediyor. Trafik akışının daha seri olması amacıyla Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yatırımlardan birisi olan Fuzuli kavşağı hizmete girdi.

Fuzuli Katlı Kavşağı’nın açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Hülya Nergis, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’deki huzur ve mutluluğun en önemli kaynağının planlı gelişim kültürü olduğunu belirterek, bu kültürün devamı için çalıştıklarını söyledi. Temel amaçlarının bu şehirde yaşayanların huzur ve mutluluğu olduğunu dile getiren Başkan Çelik, başladıkları her işi zamanından önce tamamlama hedefi koyduklarını, Fuzuli Katlı Kavşağı’nı da süresinden 2,5 ay önce bitirdiklerini belirtti.

“15 MİLYON TL’LİK YATIRIM”

Konuşmasında Fuzuli Katlı Kavşağı hakkında bilgi veren Başkan Çelik, “Fuzuli kavşağında yapımı tamamlanan altgeçidin giriş ve çıkış noktaları arasındaki uzunluk 400 metre. Kapalı kısım ise 122 metre uzunluğa sahip. 20 metre genişliğindeki yol platformu çift yönlü ikişer şerit olarak inşa edildi. Altgeçidin inşasında 50.000 m3 toprak hareketi gerçekleştirilerek, 20 bin 500 m3 hazır beton, 2 bin ton inşaat demiri kullanıldı. Katlı kavşak çalışmaları kapsamında altgeçit yapımı, yol ve asfalt çalışmaları, çevre düzenlemeleri, yatay ve düşey işaretlemeler yapılarak toplamda 15 milyon TL harcama yapıldı. Burayı yaparken tüm işlerimizde olduğu gibi teknolojiyi ve estetiği ihmal etmedik. Her konuda olduğu gibi inşaatta da yenilikleri yakından takip ediyor ve uyguluyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığında 38 ayı doldurduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süre içinde üç büyük bulvara başladık. 13 katlı kavşağı bitiriyoruz. Daha önce 80 otobüs almıştık, 20 otobüs daha aldık, Eylüle kadar 24 körüklü ve elektrikli otobüsü de teslim alacağız ve filomuzdaki otobüslerin yaş ortalamasını 5,2’ye düşüreceğiz. Bu arada raylı sistem hatlarımızın projelerini tamamladık. Kısa süre içinde Bölge Hastanesi hattının yapımına Ulaştırma Bakanlığımız başlayacak. Biz de Talas-Anayurt hattına başlayacağız.”

Farklı alanlarda yapılan diğer hizmet ve yatırımları da anlatan Başkan Çelik, bu arada Türkiye’nin en büyük ve en zor kentsel dönüşüm projesi olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’ne de başladıklarını ve temel atma töreni dahi yapmadıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, sözlerinin sonunda Fuzuli Katlı Kavşağı’nın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de Kayseri’de her hafta hayırlı işlerin ya temelini attıklarını ya da açılışını yaptıklarını ifade ederek Kayseri’nin yıllardır böyle güzel özellikleriyle anıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından Fuzuli Katlı Kavşağı dualarla hizmete açıldı.Açılışın ardından Çevre ve Şehiricilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin kullandığı araca Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik bindi ve katlı kavşağın alt geçidinden ilk geçiş yapıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV