banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

FUZULİ TAMAM KATLI KAVŞAK AÇILIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin, kesintisiz trafik için yapmış olduğu katlı kavşaklardan birisi daha hizmete açılıyor.

10 Mayıs 2018 Perşembe 07:26
Bu haber 516 kez okundu
FUZULİ TAMAM KATLI KAVŞAK AÇILIYOR
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi’nin, kesintisiz trafik için yapmış olduğu katlı kavşaklardan birisi daha hizmete açılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 12 Mayıs Cumartesi günü açılacak olan Fuzuli Katlı Kavşağı’nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 12 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00’de hizmete açılacak olan Fuzuli Katlı Kavşağı’na giderek çalışmaların son durumunu yerinde gördü. 

SÜRESİNDEN 2,5 AY ÖNCE TAMAMLANDI

Fuzuli Katlı Kavşağı’nı normal süresinden 2,5 ay önce tamamladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Cumartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve milletvekillerimizin de katılımlarıyla Fuzuli Katlı Kavşağı’nın açılışını yapacağız. İnşaatına başladıktan bir ay sonra üstte yolu açmıştık. Yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Tüm hemşehrilerimizi açılışımıza devam ediyorum. Hemen akabinde Tuna ve 30 Ağustos kavşaklarında süren katlı kavşaklarımız var. Orayı da normal süresinden önce açmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olmasını ve kazasız belasız kullanılmasını diliyorum” dedi.

Fuzuli katlı kavşağının alt geçidinde yumuşak zeminin sorun yaşatmaması için toplam 290 adet kazık kullanıldı. Katlı kavşakta ayrıca su ve çimento karışımın püskürtülmesiyle 108 adet Jet Grout uygulandı. Katlı kavşak için toplam 10 bin 800 metreküp de beton kullanıldı. Katlı kavşak yaklaşık 11 milyon TL’ye mal oldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV