banner87
22 Şubat 2019 Cuma

GAYEMİZ CHP

CHP İl Başkanı Ümit Solak Özer, Kayseri il teşkilatı olarak 59 il başkanlığı ile birlikte mevcut genel merkez yönetimine destek verdiklerini açıkladı.

27 Temmuz 2018 Cuma 07:10
Bu haber 329 kez okundu
GAYEMİZ CHP
Haberici -->
CHP İl Başkanı Ümit Solak Özer, Kayseri il teşkilatı olarak 59 il başkanlığı ile birlikte mevcut genel merkez yönetimine destek verdiklerini açıkladı. Gayelerinin CHP olduğunu söyleyen Özer, “Seçim sonuçları ile ilgili nedenler konuşulmamışken, tartışılmamışken skor odaklı seçim sonucunun tartışılmasını, CHP üzerinden yapılmak istenen algı vardı” dedi.

CHP'de aralarında Kayseri, İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da olduğu 59 il başkanından genel merkez yönetimine destek açıklaması geldi. İl Başkanı Ümit Solak Özer’in de aralarında bulunduğu il başkanları, CHP'nin eski genel merkezi olan Bülent Ecevit Parti Okulu'nda bir araya geldi. Burada başkanlar ülke gündeminde ve partide yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiler. İl başkanları, yaptıkları toplantının ardından ortak bildiriyi imza attılar. Daha sonra bildiri düzenlenen toplantıda okundu.

Buradaki toplantı ile ilgili E Haber Gazetesine değerlendirmede bulunan CHP İl Başkanı Ümit Solak Özer, genel merkezde yaşanan atmosferin çok iyi olduğunu ve 59 il başkanının genel merkez yönetimine sahip çıkarak, daha sonuçlarla ilgili nedenlerin tartışılmadan olağanüstü genel kurul istenmesine hep bir ağızdan tepki konulduğunu anlattı.

Toplantıda yeni seçilen ve diğer bütün milletvekillerinde olduğunu anımsatan İl Başkanı Özer, “Buradaki toplantımız da sağduyu vardı. Herkesin gayesi CHP idi. Bizler burada 24 Haziran seçim sonuçları ile ilgili nedenleri tartışılmadan, skor odaklı gibi bir çıkışla hareket edilmesine tepki gösterdik ve tavrımızı ortaya koyduk. Rahatsızlığımızı dile getirdi. Çünkü ülkemizin içinde bulunduğu bu dönemde konuşmamız gerekenler bellidir. Bizler, genel merkez, genel başkanımız, seçim sonuçlarıyla ilgili nedenleri masaya yatırılmadan skor tartışılır gibi hareket edilmesinden rahatsız olundu. Burada bir algı vardı ve bunu engellemeye çalıştık. Ülkemizde tek adam dönemi oluşturuluyor. Önümüzde seçimler var. O nedenle hareket eden il başkanlarımız tavırlarını CHP için ortaya koydu” diye konuştu.

CHP’li Özer, 59 il başkanının imzasının bulunduğu ortak bildiriye de değinerek, “O açıklamamızda demokrasi, kişilerin temel hak ve özgürlükleri, hukuk ve adalet sistemi Cumhuriyet tarihimiz boyunca hiç olmadığı kadar gerilemiş, hukukun üstünlüğü ilkesi tamamen çökmüş, yargı saraya bağımlı hale getirildiğine dikkat çektik” dedi.

Özer, ortak bildirideki bazı bölümlere dikkat çekerek, o bölümleri şu şekilde paylaştı:

“OHAL'i olağanlaştıran, kalıcı bir OHAL devleti kurmayı hedefleyen iktidarın uygulamaları ortadayken, partimizi olağanüstü kurultaya götürmek sadece tek adam rejimini memnun edecektir. Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, kamuoyu önünde, sosyal medya ve basın açıklamaları ile yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. CHP İl Başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz. Kurultay talebi demokratik bir hak olmakla birlikte, seçim öncesi ve seçim sürecinde partimize kapalı olan medya mecraları, parti içi tartışmaları ekranlara taşımakta, tek adam yönetimi ve yandaşları, parti içerisindeki bu tartışmaları ellerini ovuşturarak zevkle ve keyifle izlemektedir. Bu durum iktidarın Cumhuriyet Halk Partisi'ne dönük yürütmekte olduğu algı operasyonunun boyutunu açıkça göstermektedir. Sorumluluk sahibi her partilimizin parti içi iktidar mücadelesini ve olağanüstü kurultay tartışmalarını bir kenara bırakarak partimizi kamuoyunda tartıştırmaktan vazgeçmesi ve partimizi yerel seçimlerde başarıya taşıyacak olgunlukta davranması gerekmektedir.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV