banner153
11 Temmuz 2020 Cumartesi

GAZETEMİZE SPOR DALINDA ÖDÜL

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Gazetecilik Yarışması’nda gazetemiz muhabirine spor dalında birincilik ödülü aldı.

26 Haziran 2020 Cuma 16:46
Bu haber 158 kez okundu
GAZETEMİZE SPOR DALINDA ÖDÜL
Haberici -->

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Gazetecilik Yarışması’nda gazetemiz muhabiri spor dalında birincilik ödülü aldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen ödül törenine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, Taner Yıldız, Hülya Nergis Atçı, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri Baki Ersoy, İsmail Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KGC Başkanı Veli Altınkaya ve gazeteciler katıldı.

Düzenlenen yarışmada gazetemiz E Haber Kayseri Muhabiri Ersan Temizel, spor haberleri dalında ‘Açız’ başlıklı haberiyle birinci oldu. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un elinden gazetemizin ödülünü Ersan Temizel adına Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Nilkalı aldı.

Kayseri'nin medya tarihi açısından öneminin 200 yıl öncesine dayandığını söyleyen Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, “Kayseri'de ilk matbaa vilayetler kararnamesi ile beraber 1909 yılında valiliğe yakın bir yerde kurulmuş. İlk gazete de 29 Ağustos 1910 yılında yine maarif encümeni adına Erciyes adıyla 1910 yılında yayınlanmaya başlamış. Kayseri basın tarihine bu açıdan baktığımızda 110 yıllık bir mazisi var ama biliyorsunuz ki Kayseri çok zengin ve kadim bir şehir. 1825 yılında bugün Talasımızın bir mahallesi olan Zincidere'de azınlıkların matbaa kurduğu hatta o tarihte Avrupa'da yayınlanmış 100 klasiğin Zincidere'de basıldığını biliyoruz. Bir gazete ve ya dergi yok ama matbaacılık olarak bu şehrin 200 yıla yakın bir tarihi var” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV