banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

GELECEĞİN KAYSERİ’Sİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde birinci uygulama etabı inşaatının hızla devam ettiğini belirtti.

25 Mayıs 2018 Cuma 10:05
Bu haber 320 kez okundu
GELECEĞİN KAYSERİ’Sİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde birinci uygulama etabı inşaatının hızla devam ettiğini belirtti. Başkan Çelik, ikinci etap uzlaşma görüşmelerinin de 28 Mayıs’tan itibaren başlayacağını ifade ederek, geleceğin Kayseri’si için çalıştıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde birinci etabın inşaat çalışmalarına temel atma töreni dahi yapmadan başladıklarını ve hızla devam ettiklerini söyledi. Başkan Çelik, şantiye alanına giderek çalışmaları yerinde inceledi ve inşaatlarda gelinen noktayla ilgili bilgi aldı.

“KAYSERİ’NİN EN BÜYÜK ŞANTİYESİ”

Sahabiye Projesi’nin Kayseri belediyecilik tarihinin en kapsamlı ve en büyük projesi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, projeyi en iyi şekilde tamamlamak için azami gayretle çalıştıklarını belirtti. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin birinci uygulama etabı şantiye alanında 150 kişi ile inşaatın hızla ilerlediğini dile getiren Başkan Çelik, “Bir blokta zemin temel atma çalışmaları, ikincisinde demir ve betonlama, üçüncüde -2’deki birinci otoparkın çalışmaları, diğer blokta üst tabliye çalışmaları ve ayrıca ikinci otoparkın -1’deki çalışmaları sürüyor. Proje takviminin önünde ilerliyoruz. Şu anda dört kule vinci ile Kayseri’nin en büyük konut inşaat şantiyesi durumunda. Azami gayretle projemiz ilerliyor” dedi.

İKİNCİ ETAPTA UZLAŞMA BAŞLIYOR

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Uygulama Etabında uzlaşma görüşmelerinin 28 Mayıs Pazartesi gününden itibaren başlayacağını da dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Vatandaşların kentsel refah ve yaşam kalitesini artıracak olan; huzurlu ve güvenli, sosyal alanları bulunan; şehrimize mimari ve sosyal anlamda değer katacak dönüşüm projesinin 2. uygulama etabı Bakanlar Kurulu Kararı ile 11 Nisan 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Projenin 2. Uygulama Etabı; Açık Sokak, Boylar Sokak, Yıldırım Caddesi ile Prof. Fevzi Fevzioğlu caddesi arasında kalan alan olacak. 1. uygulama etabının devamında, risk taşıyan binaların yoğunlaştığı bu bölgede, yaklaşık 42 bin metrekarelik alanda 87 adet bina ve bu binalarda 515 adet konut, 51 adet işyeri olmak üzere toplam 566 adet bağımsız bölüm bulunuyor. 2. Uygulama Etabında bulunan tüm hak sahipleri 28 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi’ne başvuru yapabilecekler” diye konuştu.

OKUL VE CAMİ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan okul ve cami inşaatlarını da gezdi. Bir tarafta ilk etap konut çalışmalarının diğer tarafta da sosyal donatı ihtiyacı olan binaların hızla yükseldiğini ifade eden Başkan Çelik, “Camimiz ve okul inşaatı hayırseverlerimizin katkısıyla olağanüstü hızla ilerliyor. Temelini kısa süre önce atmamıza rağmen kaba inşaatı bitti. Okulumuzu yapan Hayırseverimiz Mehmet İlgü’ye de teşekkür ediyorum. Eğitim-öğretim sezonuna yetiştirmek için büyük gayret gösteriyor” dedi.


HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV