banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

GENÇ ÇİFTÇİLERDE MAHSUL SEVİNCİ

Daha erken ürün aldılar

05 Temmuz 2017 Çarşamba 09:39
Bu haber 693 kez okundu
GENÇ ÇİFTÇİLERDE MAHSUL SEVİNCİ
Haberici -->

​Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında yürütülen Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı ilimizde ürünlerini vermeye başladı.

2016 yılında Bitkisel Üretim Projeleri başlığı altında proje uygulamasına müracaat eden ve İl Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından projesi uygulamaya değer görülen Bünyan ilçesi Karahıdır köyü genç çiftçilerinden Nihal Aydemir'in işletme ziyareti gerçekleştirildi.

Bahsi geçen hibe programından örtü altı sebze yetiştiriciliği için sera yapımı, sulama sistemi ve sebze fidesi kalemlerinden oluşan projesini gerçekleştiren genç çiftçi, açıkta sebze yetiştiriciliğindeki emsallerine göre daha erken zamanda domates, biber, patlıcan ve salatalıklarını yetiştirdi ve pazara sundu. Genç çiftçi yaptığı uygulamalarla köydeki gençlere ve bayan çiftçilere örnek oluşturduğunu ve emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Ayrıca yaz sebzeleri sezonunun bitiminde kışlık sebze yetiştiriciliği yaparak üretimi tüm bir yıla yayarak yıl içerisinde hane gelirlerini artırıp çeşitlendirmek istediğini dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV