banner87
23 Mart 2019 Cumartesi

GENÇ YAZARDAN ANLAMLI BAĞIŞ

Yazar Yusuf Dağcı kitaplarının gelirlerini, Afrin şehitlerinin ailelerine ve Afrin halkına bağışladı.

24 Mayıs 2018 Perşembe 03:44
Bu haber 356 kez okundu
GENÇ YAZARDAN ANLAMLI BAĞIŞ
Haberici -->

‘Yaza Yaza Yaşamak’ ve ‘Islanan Çığlıklar’ adlı kitaplarının satışından elde edilen geliri, 6’şar bin TL tutarındaki geliri, Mehmetçik Vakfı ve İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla, Afrin şehitleri ve Afrin halkına bağışlamaya karar veren Yazar Yusuf Dağcı, konuyla ilgili olarak, Eğitim Bir-Sen konferans salonunda basın açıklaması yaptı.

Eşinin Afrin şehitleriyle ilgili hassasiyetini gördükten sonra, kitap gelirlerini bağışlamaya karar verdiğini söyleyen genç yazar, “Okuldan eve döndüğümde Türk askerinin Afrin’e girdiğini öğrendim. Televizyondaki yaşlı teyzeler, amcalar ağlıyordu. Bir baktım ki hanım ve çocuk da ağlıyor. O sırada vicdani sorumluluk hissettim. Vatanıma borcumu ödemeye başlamalıyım diye düşündüm ve sonra kitaplarımın gelirlerini Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Afrin şehitlerine ve mazlum Afrin halkına bağışlamaya karar verdim. Çok mutluyum, Eğitim Bir-Sen ve Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi’ne teşekkür ediyorum. Bunun Ramazan ayına denk gelmesi de benim için ayrıca anlamlı oldu” dedi.

Basın açıklamasında katılan Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan da, davranışından dolayı Yusuf Dağcı’yı tebrik etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV