banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

GENÇLER 15 TEMMUZ’U ÖNLEDİ

TBMM Başkanı 15 Temmuz yaşadıklarını anlattı

24 Temmuz 2017 Pazartesi 07:34
Bu haber 730 kez okundu
 GENÇLER 15 TEMMUZ’U ÖNLEDİ
Haberici -->

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Kayseri’de Birlik Vakfı’nın hizmet binasının açılış töreni ile 350 öğrenci kapasiteli yurt binası temel atma törenine katıldı. Her iki törende de konuşan Kahraman, “Milli-manevi değerlere sahip gençler 15 Temmuz’u önledi” dedi.

Birlik Vakfı’nın yeni hizmet binası açılışı ile yapılacak olan 350 öğrenci kapasiteli yurt binası temeli törenle atıldı. Temel atma töreni ile hizmet binasının açılış programına TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi eski Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Milletvekilleri Emrah Karayel, Hülya Nergis Atçı, İsmail Tamer, eski milletvekillerinden Yaşar Karayel, Vali Süleyman Kamçı, Erciyes Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Muhammed Güven, Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı, Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri OSB Bölge Başkanı Tahir Nursaçan, AK parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Birlik Vakfı Kayseri Şubesi Başkanı Mehmet Adıgüzel, çok sayıda işadamı ve davetliler katıldı.

Mehmet Adıgüzel’ın selamlama konuşmasından sonra Mehmet Alacacı, yapılan çalışma ile ilgili bilgi verdi. Sonra kürsüye gelen TBMM Başkanı Kahraman, hizmet binasının yapımında ve öğrenci yurdu temelinin atılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Katıldığı programlarda 15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinde duran TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kayserililerin, Kayserili Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile övünmelerini istedi. Kahraman, “Eğer erken haberimiz olmasaydı o sabah kalktığımızda darbe yapılmış olacaktı. Bendeniz bu hareketleri bildiğim için, 60, 71 ve 80’i eyvah dedim televizyonda gördüğümde. Tanklar köprüye giriyor, çocuğuma dedim ki, ‘Yavrum ne yazık ki darbe oluyor ve Meclis’e gidiyorum’ Madem ki ben kaptanım, kaptanlar gemiyi terk etmez, fareler terk eder. Olağanüstü toplantı metnini yazdırdım, Çankaya’ya geldim ve Meclis’i açık tuttuk. 15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde ertesi gün sabah namazında Genelkurmay Başkanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanı halkla bir arada bulundular. Yeşil komünist denilen günlerden bu güne Allah bütün herkesten razı olsun. Gençliğin yetişirken milli ve manevi değerlerine değer veren kişiler olarak yetişmesi lazım. Onları bu şekilde yetiştirdiğinizde memleket de kalkınıyor demektir. Allah buralarda manevi ve milli şuur sahibi insanların yetişmesini nasip etsin. Onlar olmasaydı 15 Temmuz önlenmezdi. Böyle insanların varlığı bunu sağladı” diye konuştu.

“KAYSERİ HAYIRSEVERLİKTE BİR NUMARA”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise, Kayserinin ticaret ve sanayi yanında hayırseverliği ile de ön plana çıkan bir kent olduğunu ifade etti. Bakan Özhaseki, “Son yüzyılda kazandığımız önemli bir sıfatımız var, o da hayırseverliğimiz. Bu konuda rakip tanımıyoruz. Örneğin Erciyes Üniversitemizde rektörlük binası dışındaki tüm binalarımızın hepsi hayırseverlerimize ait. Sağda solda gördüğünüz bütün okulların, yurtların, camilerin, Kur’an kurslarının, sağlık ocaklarının üzerinde bir şahıs ismi var. Bu yurdu da Kayserili bir hemşehrimiz yaptıracak” dedi.
Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı, 1985 yılından bu yana hizmet veren Birlik Vakfının şube sayısının 45’e ulaştığını, 32 yıldan bu yana olduğu gibi bundan sonra da hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından plaket takdimi gerçekleştirildi. Daha sonra tüm katılımcılar yurt temelinin atılması için butona bastı. Program, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in okuduğu dua ve ardından kurban kesilmesi ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV