banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

GENÇLERDEN VALİYE ZİYARET

Yabancı öğrencilerde grup içinde yer alıyor

13 Eylül 2017 Çarşamba 08:09
Bu haber 352 kez okundu
GENÇLERDEN VALİYE ZİYARET

Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Damla Projesi” kapsamında ilimize gelen yerli ve yabancı öğrencileri kabul etti.

Valilik Toplantı Salonunda, Bangladeş, Yemen, Sudan, Cezayir ve Türkiye’nin değişik illerinden üniversiteli öğrencilerle bir araya gelen Vali Kamçı, gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projenin uygulamasında emeği geçen gençlere teşekkür etti.

Bu proje kapsamında gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden gönüllülük esasına göre, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Vali Kamçı, böyle güzel bir proje ile vatandaşlara hizmet eden gençlere teşekkür etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Ekici ise, kendilerini kabul eden Vali Kamçı’ya teşekkür ederek, proje hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından Vali Kamçı, gençlerle bir süre sohbet ederek, böyle bir projede hizmet eden gençleri tebrik etti. Programın sonunda Vali Kamçı, günün anısına gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ DE ZİYARET ETTİLER

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Damla Projesi bünyesindeki üniversite öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Vekili Halil Büyüknalbant ile görüştüler. Ülkemizin farklı illerinde öğrenim gören farklı ülkelere mensup öğrenciler Kayseri ile ilgili övgü dolu sözler sarf ettiler. Başkan Vekili Büyüknalbant da bu tür projelerin gençlerin geleceğine ışık tutacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Büyüknalbant da farklı projelerle yetişmiş, kalbi sızlayan gençliğin gelecekte bir yerlere geldiklerinde ellerindeki maddi güçlerle yardım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bu tür projelerin çok önemli olduğunu ifade eden Büyüknalbant, “Ülkelerin gençliği güzel yetişmezse gelecekleri bitap olur. Bu projeler hayatınızın kalan kısmına ışık tutacak” diye konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I DA ZİYARET ETTİLER

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile Damla Projesi kapsamında kentte öğrenciler Melikgazi Belediyesi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler ve belediyesinin sosyal belediye çalışmaları hakkında da bilgilendirildiler.

Ülkeler arasında diyalog ve nesiller tanışmasının güzel bir örneğinin sergilendiğini belirten Melikgazi Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, 15 öğrencinin Türk, 16 öğrencinin ise uluslararası olmasının etkinliğe daha da anlam kattığını, toplam 31 öğrenciye Anadolu Kültürü, Belediyenin sosyal çalışmaları, yerel etkinlikler, Anadolu aile yaşamı ve gelenekleri olmak üzere birçok konuda bilgiler verildiğini ve örnekler sunulduğunu kaydetti.

 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV