banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

GERGİNLİK SOSYAL MEDYAYA TAŞINDI

Bakan Mehmet Özhaseki ve CHP'li Arık arasındaki tartışma sürüyor

12 Eylül 2017 Salı 07:21
Bu haber 448 kez okundu
 GERGİNLİK SOSYAL MEDYAYA TAŞINDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile CHP Kayseri Milletvekili arasında Dadaloğlu Şenliklerinde başlayan terör açıklamaları sosyal medya üzerinden devam etti. Bakan Özhaseki, yalan ve iftira üzerine siyaset yapılmaya devam edildiğini belirtti. Milletvekili Çetin Arık, kimseye hakaret etmediklerini savundu.

Tomarza ilçesine bağlı Dadaloğlu mahallesinde düzenlenen 26'ncı Ulusal 16'ncı Uluslararası Dadaloğlu Şenlikleri'ne Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Bağımsız Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, siyasi parti il başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katılmıştı.

Siyasiler burada protokol sırasına göre açıklama yaptı. Önce kürsüye gelen CHP’li Çetin Arık, konuşmasında hükümet ve AK partili belediyeleri eleştirdi. Bu açıklamalar sonrasında Bakan Özhaseki, tepki gösterdi ve protokolde gerginlik yaşandı. Bakan, "Bunlar burada konuşulmaz terbiyesizlik yapmayın" dedi. Daha sonra kürsüye çıkan Bakan Özhaseki, CHP’nin terör örgütüne destek verdiğini, terör örgütünün uzantısı siyasi partiye sahip çıktıklarını ifade ederek, ağır eleştirilerde bulundu. Bakan, adalet yürüyüşünde bulunurken terör örgütünün siyasi uzantısı siyasi parti ile kol kola olduklarını ifade etti. Şenlikte başlayan ve karşılıklı sert açıklamaların yaşandığı gerginlik, ikinci gününde de sosyal medya üzerinden devam etti.

Taraflar, şenlikteki konuşma videolarını açıklamalarla paylaşarak, terör suçlamalarına devam ettiler. Bakan Mehmet Özhaseki, CHP'yi terör örgütüyle kol kola girmekle suçladığı konuşmasının videosunu sosyal paylaşım sitesi hesabından verdi. Beraberinde, "FETÖ ve PKK'nın sözcülüğüne soyunanlar ve bunlarla kol kola girenler bugün sözde adaletten bahsediyor, yalan ve iftira üzerine siyaset yapmaya devam ediyorlar" ifadelerine yer verdi.

CHP’li Çetin Arık da, bakanın yaptığı gibi şenlikteki konuşmasının videosunu sosyal paylaşım sitesi hesabından paylaştı. Sosyal medya üzerinden de, “Kimseye hakaret etmedik, kimseye iftira atmadık; 'Siyasetçi hırsız olmamalı, siyasetçi yalan söylememeli, siyasetçi vatana ihanet etmemeli, teröristlerle pazarlık yapmamalı' dedik. Birileri çıldırdı. Olsun biz yine hakaret etmeden, iftira atmadan söylüyoruz: Siyasetçi hırsız olmamalı, yalan söylememeli, vatana ihanet etmemeli, teröristlerle pazarlık yapmamalı” ifadelerini paylaştı.

Taraftar arasında şenlikte başlayan terör suçlaması gerginliğinin önümüzdeki günlerde de devam edeceği yorumları yapıldı. 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV