banner87
22 Şubat 2019 Cuma

GESİ JANDARMA HİZMETTE

Büyükkılıç, Gesi Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının düzenlenen törenle yeniden hizmete açıldığını söyledi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 07:11
Bu haber 243 kez okundu
GESİ JANDARMA HİZMETTE
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye tarafından aslına uygun olarak onarılarak, çevre düzenleme çalışması tamamlanan Gesi Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının düzenlenen törenle yeniden hizmete açıldığını söyledi.

Açılış törenine Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Dursun Büyükbaş, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Hv. Pilot Tuğgeneral Selçuk Aygün, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İl Müdürleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kayseri Jandarma Komutanı J.Albay Hüseyin Bekmez, “Tarihi Karakol binası Melikgazi Belediyemizce aslına uygun olarak restore edilerek hizmete hazır hale getirilmiştir. Bu hizmetin hayata geçirilmesinde başta Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Bölge sakinlerinin talepleri doğrultusunda Jandarma Karakolunun Jandarma Komutanlığımız ve Valiliğimiz ile görüşmeler sonucunda yeniden açılması ve restorasyon işinin belediyemizce yapılmasına karar verildi. Biz de kısa bir süre çalışmalarımızı tamamladık ve bugün açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Açılış vesilesiyle bu bölgeye iki müjde daha vermek istiyorum. Tarihi Gesi İlkokulunu restore ettik ve kısa zamanda açılışını yapacağız. Ağırnas hepimizin bildiği gibi Mimarsinan’ın doğduğu yer olarak önemli. Son yaptığımız çalışma ile Ağırnas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. İnşaat, Makine ve Bilişim Teknolojileri branşlarında eğitim verecek okul ile tersine göçü bu bölgede hızlandırmış olacağız. Bütün bu çalışmaları yaparken bizlere desteğini esirgemeyen Koramaz Vadisinin güzel insanlarına teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a Vali Vekili Mehmet Emin Avcı ve Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Bekmez karakol binasına katkılarından dolayı teşekkür şilti takdim ettiler. Kurdele kesiminin ardından davetliler karakol binasını gezerek bilgi aldılar. Başkan Memduh Büyükkılıç törenin ardından Gesili hemşehrileri ile bir araya gelerek hasbihal etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV