banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

GESİ’YE BÜYÜK ÖLÇEKLİ POLİS MERKEZİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Gesi Bölgesine büyük ölçekli bir polis merkezi inşa ediyoruz” dedi.

11 Nisan 2018 Çarşamba 20:34
Bu haber 443 kez okundu
GESİ’YE BÜYÜK ÖLÇEKLİ POLİS MERKEZİ
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Polis teşkilatımıza verilen değerden dolayı da Gesi Bölgesine büyük ölçekli bir polis merkezi inşa ediyoruz” dedi. Başkan, ilçede görev yapan polis araçları için navigasyon cihazı aldıklarını söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü olmasından dolayı yayınlamış olduğu mesajında Büyükkılıç, 1845 tarihinin Türk Emniyet Teşkilatı açısından önemli bir nokta olduğunu belirterek, bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilatın 10 Nisan 1845’den itibaren polis adı altında hayata geçtiğini ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edildiğini kaydetti.

Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan, "Melikgazi Belediyesi olarak gerek bu şehirde yaşaman vatandaşlarımız mal ve can güvenliğine büyük önem veriyoruz. Daha da önemlisi bu güveni sağlayan polis teşkilatımıza verilen değerden dolayı da Gesi Bölgesine büyük ölçekli bir polis merkezi inşa ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Bu vesile Emniyet Teşkilatı’nın tüm mensuplarının 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakâr polislerimiz ve bütün teşkilat mensuplarının çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi görev yapan polislerin olay yerlerine daha kısa ve hızlı ulaşabilmeleri için Belediye olarak araçlara Navigasyon cihazı alındığını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV