banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

GESİ’YE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS

Başkan Mustafa Çelik ile Memduh Büyükkılıç açılışı yaptı

16 Eylül 2017 Cumartesi 08:27
Bu haber 451 kez okundu
GESİ’YE ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS

Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan Gesi mahallesi sakinlerinin kullanacağı düğün salonu ve çok amaçlı sosyal tesisin açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın katılımı ile yapıldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gesi meydanında yar alan belediye ait binada yapımı gerçekleştirilen düğün salonu ile çok amaçlı sosyal tesisi ve İldem Cumhuriyet Mahallesinde belediyemizce yol ve çevre düzenlemesi ile bahçe tanzimi çalışması yapılan aile sağlık merkezinin düzenlenen tören ile hizmete açıldığını söyledi.

Gesi düğün salonu ile çok amaçlı sosyal tesisinin merkezinin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Melikgazi Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ile muhtarlar ve çok sayıda semt halkı iştirak etti.

Belediye hizmet binası olarak hizmet veren yapının bölge halkının düğün salonu talebi üzerine yapılan çalışma ile düğün ve toplantı salonu inşa ettiklerini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Gesi bölgesi şehir merkezine uzak ancak doğal yapısı ile yeşillikler içinde tarihsel yapıları ile bezenmiş güzel ve şirin bir yerleşim bölgesidir. Gesi halkı düğün, nişan veya bir toplantı yeri olmadığından sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Bizde halkın bu haklı isteğini yerinde bularak belediye eski hizmet binasında tadilat ile düğün salonu ve çok amaçlı toplantı salonu yaptık. Bugün düzenlenen tören ile hizmete açtık. Şehrin merkezinde ne hizmet var ise en ücra semtinde de aynı hizmet bulunmaktadır. Kısacası artık her yer Melikgazi olmaktadır. Melikgazi de yaşamanın ve bulunmanın tüm güzelliklerinden faydalanmaktadır. Bilinçli, bilgili ve istikrarlı bir yönetim ile artık Melikgazi bir referans belediye olmuştur. Her gün yeni bir tesis ve yatırım ile ilçe adeta bir bütün olarak yenilenmektedir“ dedi.

Bölge halkının istediklerini hep öncelikli saydıklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, düğün salonu ve çok amaçlı sosyal merkezini gezerek Gesi halkının memnuniyetlerini sordu ve sohbet etti. Gesi gezisinde Gesi esnafı ve haklı ile sohbet eden Başkan Büyükıklıç, artık düğünlerin eziyet olmaktan çıktığını ve mutlu günlerin bu tür modern tesislerde yapılacağını sözlerine ekledi.

Gesi Kuzeyler Mahalle Muhtarı Yusuf Çelebi ise, bu yatırımın Gesi halkı için çok önemli olduğunu daha da önemlisinin hem düğün salonu, hem çok amaçlı sosyal merkezi hem de çok amaçlı bir toplantı salonuna sahip olduklarını bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’te, her gün bir hizmet ve yatırım ile Melikgazi Belediyesi’nin bir rekora imza attığını ancak bunun bir tesadüf değil istikrarlı bir yönetim, güçlü bir kadro ve halkına güvenen bir yönetimden kaynaklandığını kaydetti.

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV