banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

GÖRME ENGELLİLERE SEÇİMDE YENİ SİSTEM

Görme engelli vatandaşların tek başlarına oy kullanabilmeleri için tasarladıkları kâğıtlar engelliler için büyük kolaylık sağlıyor.

23 Haziran 2018 Cumartesi 09:03
Bu haber 348 kez okundu
GÖRME ENGELLİLERE SEÇİMDE YENİ SİSTEM
Haberici -->
Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelli Teknoloji Merkezi’nin görme engelli vatandaşların tek başlarına oy kullanabilmeleri için tasarladıkları kâğıtlar engelliler için büyük kolaylık sağlıyor.

Altıoklar Körler Derneği Kayseri Şube Başkanı Akar Demir, görme engelli vatandaşların tek başlarına oy kullanmalarını şu sözlerle değerlendirdi: “Engelli kendi işini kendi yapabildiği zaman daha mutlu oluyor. Bizim insanımızda da biraz güvensizlik oluyor. Ben şu partiye dedim de acaba karşınızdaki kişi o partiye mi basacak bunun güvensizliği elbette ki oluyor. Yeni bir sistemle beraber görme engelli vatandaşlarımız artık tek başlarına oy kullanabilecekler.  Bu sistemi yapan Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelli Teknoloji Merkezi yapıyor. Onlar bizlere şablonları gönderiyor. Kağıdın üzerindeki kişileri ezberliyoruz ve kağıdın arasına seçim broşürünü koyduğumuzda ona rahatlıkla basabiliyoruz.”

HABER NİHAL BAYRAKTAR

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV