banner87
19 Temmuz 2019 Cuma

GÖZLER İL BAŞKANLARINDA

KSMMO başkan değişikliğinin ardından FETÖ ile bağlantısı bulunan kişilerin yönetime gelmesiyle birlikte gözler AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve MHP İl Başkanı Serkan Tok’a çevrildi.

04 Eylül 2018 Salı 07:57
Bu haber 669 kez okundu
GÖZLER  İL BAŞKANLARINDA
Haberici -->

Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda (KSMMO) başkan değişikliğinin ardından FETÖ ile bağlantısı bulunan kişilerin yönetime gelmesiyle birlikte gözler AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve MHP İl Başkanı Serkan Tok’a çevrildi.

KSMMO’da yaşanan yönetim değişikliği sonrasında AK Parti ile MHP İl Başkanlarının nasıl bir tavır sergileyecekleri merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ ile mücadele edip, kurumları bu şaibelerden ve bu yapıdan temizlerken, KSMMO’da bu yapı ile hareket eden kişilerin eline geçmesi kamuoyu ve oda üyelerinin tepkisine neden oldu.

Oda yönetiminde yapılan değişiklik sonrasında başkanlığa getirilen Fatih Tanrıöver AK Melikgazi İlçe yönetiminde görev alıyor. Genel Sekreterliğe getirilen Ali Yedikaya’da MHP Talas İlçe Yönetiminde görevi bulunuyor. Bu isimlerin siyasi partinin ilçe yönetiminde olması kafaları iyice karıştırdı. Bu iki isimle ilgili olarak gözler AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu ve MHP İl Başkanı Tok’a çevrildi.

Gazetemizde dün KSMMO’daki yaşanan yönetim değişikliği ve sonrasında göreve gelen isimler, FETÖ bağlantısı bulunan isimlerle hareket ettikleri yönünde geniş haber yer almıştı.

Haberde, oda da Anfer Yılmaz’ın başkanlıktan indirilmesinin ardından yerine getirilen AK Parti Melikgazi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tanrıöver ve yönetimindeki isimler dikkat çekmişti. AK Partili olan başkanın yönetimdeki isimlerin FETÖ/PYD ile bağlantılı olan kişilerle ilişkisinin bulunması kafalarda soru işareti oluşturmuştu.

GEÇMİŞLERİ OLDUKÇA DİKKAT ÇEKİCİ

Geçtiğimiz hafta Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda Başkan Anfer Yılmaz, darbe girişimine benzer bir şekilde görevinden alınmıştı.  Seçimlere 8 ay kala ani bir kararla başkan değişikliğine giden KSMMO’da yapılan yönetim kurulu toplantısında AK Parti Melikgazi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tanrıöver başkanlığa getirildi.  Tanrıöver’in başkan yardımcılığına Baki Gümüşoluk, genel sekreterliğe MHP Talas İlçe yönetecisi Ali Yedikaya ve saymanlığa Laver Doğan getirildi.  Başkan Tanrıöver ve yönetime getirilen isimlerin de geçmişleri oldukça dikkat çekti.

AK PARTİ VE MHP’DEN YENİ İSİMLER

Başkanlığa AK Parti Melikgazi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tanrıöver’in FETÖ soruşturması kapmasında 17 gün gözaltında tutulan eski KSMMO Başkanı Suat Özsoy ile birlikte hareket etmişti. Genel sekreterliğe getirilen MHP Talas İlçe yöneticisi Ali Yedikaya’nın ise FETÖ soruşturması kapmasında tutuklanarak hüküm giyen ve KHK ile kapatılan AHUDER’in başkanı olan Süleyman Gürkök’ün bacanağı olması dikkat çekti. Ayrıca Yedikayay’nın yine FETÖ’den tutuklu eşi Sibel Gürkök’ün eniştesi olması gözlerden kaçmadı.

BİRLİKTE HAREKET ETMİŞLERDİ

Saymanlığa getirilen Laver Doğan’ın ise FETÖ’nün kasası olarak bilinen Mehmet Fındık ile yakınlığı ile bilindiği ileri sürüldü.  Doğan’ın KSMMO seçimlerinde FETÖ’nün kasası olarak ve FETÖ/PYD kapsamında tutuklanan Mehmet Fındık, Ahmet Özkemah, ve Hasan Cabar ile birlikte hareket ettiği öne sürüldü.

Seçimlere 8 ay kala yönetim değişikliğine giden KSMMO’nun başkan ve yönetim kurulu üyelerinin  FETÖ ile ilişkisi bulunan kişilerle birlikte olması dikkat çekerken, AK Parti’nin bu konuda nasıl bir tavır sergileyeceği de merak konusu oldu.  Gözler şimdi AK Parti’nin çiçeği burnunda il Başkanı Şaban Çopuroğlu’na çevrildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV