banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

GÜÇLÜ BİR ADALET İÇİN YÜRÜYORUZ

CHP'li Çetin Arık açıklamalarda bulundu

20 Haziran 2017 Salı 03:41
Bu haber 456 kez okundu
GÜÇLÜ BİR ADALET İÇİN YÜRÜYORUZ
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Çetin Arık, Adalet Yürüyüşünü eleştirenlere Kızılcahamam’dan yanıt verdi. Güçlülerin adaleti değil, güçlü bir adalet için yürüdüklerini ifade eden Arık, “Koltuklarını Saray’ın hakimlerine borçlu olanlar bu yürüyüşü anlamaz, anlamalarını da beklemiyoruz” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark’ta başlattığı yürüyüş tüm hızıyla devam ediyor. Farklı kesimlerin destek verdiği yürüyüş 5. gününde Ankara’nın Kızılcahamam İlçesi’ne ulaştı. Kalabalığın her geçen gün arttığı Adalet Yürüyüşü ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, güçlülerin adaleti için değil, güçlü bir adalet için yürüdüklerini vurguladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” sözünü hatırlatarak Arık, Adalet Yürüyüşünün her geçen gün artan bir coşku ile devam ettiğini belirterek, “Biz de yorulmadık. Haklıyız. Adalet için yürüyoruz, demokrasi için yürüyoruz. Ve hedefimize bir adım daha yaklaşık. Şunu da buradan söylemek isterim ki; koltuğunu Sarayın hakimlerine borçlu olanlar bizim bu yürüyüşümüzü anlamazlar. Anlamalarını da beklemiyoruz. Ama onların şunu da bilmesini isterim ki, adalet herkes için gerekli. Bir gün gelecek onlar için de gerekecek. Bizim amacımız yaşanabilecek bir Türkiye’yi, herkesin Türkiye’sini kurabilmek. Bu manada demokrasi için adalet için yürüyoruz. Hedefimize bir adım daha yaklaştık” şeklinde konuştu.  

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV