banner203
31 Mart 2023 Cuma

GÜÇLÜ TÜRKİYE İYİ ÜNİVERSİTELER İLE OLUR

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, ''Türkiye güçlü bir ülke ve bölgesel güç olmak istiyorsa bunun için iyi üniversitelere sahip olmalı'' dedi.

27 Şubat 2013 Çarşamba 15:19
Bu haber 1429 kez okundu
GÜÇLÜ TÜRKİYE İYİ ÜNİVERSİTELER İLE OLUR
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) şubat ayı meclis toplantısına katılan Prof. Dr. Keleştemur, dünyanın acımasız bir yarış içinde olduğunu, Türkiye'nin de eğer bu yarışta yer almak istiyorsa eğitim sistemini buna göre şekillendirmesi gerektiğini söyledi.

Dünyada süper güç olarak adlandırılan ülkelerin en iyi üniversitelere de sahip olduklarını vurgulayan Keleştemur, şöyle devam etti:

''Türkiye güçlü bir ülke ve bölgesel güç olmak istiyorsa, uluslararası itibara sahip olmak istiyorsa bunun için iyi üniversitelere sahip olmalı. Teknoloji ve bilim her şey mi, mutluluk getiriyor mu tek başına hayır. Sahip oldukları ileri teknolojiye rağmen batı toplumları huzurlu değil. İnsanlar teknolojiye esir oldukları ve etik değerlerini yitirdikleri için bundan çıkış yolları arıyorlar. Bizim dünyaya bu anlamda da vereceğimiz bir mesaj var. Şükür ki aile yapımızla ve değerlerimizle de batıya örnek olabiliriz.''

Keleştemur, ERÜ'ye hayırseverlerin çok büyük katkılar verdiğini anımsatarak ''Hayatını kaybetmiş hayırseverlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Türkiye'de hayırseverlerin desteği ile bu noktaya gelen tek üniversiteyiz. Dünyada ise birkaç örneği var'' diye konuştu.

KTO'DAN 863 ÜYENİN KAYDI SİLİNEBİLİR

Gündem maddelerinin değerlendirilmesinden önce konuşan KTO Meclis Başkanı Bekir Adıyaman ise, odadaki seçimlerle ilgili adayların çeşitli açıklamalarda bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bazı adaylarımızın seçimlerle ilgili açıklamalarını görüyoruz. TOBB'un seçimlerle ilgili bir yasası var. Tüm odalar bununla yönetiliyor. 'Kim ne veriyorsa ben bir fazlasını veriyorum' tarzındaki ifadeleri tasvip etmiyoruz. Adaylarımızı söylemlerinde daha dikkatli olmaya çağırıyoruz.''

Üyelik aidatlarıyla ilgili de uyarılarda bulunan Adıyaman, şöyle devam etti:

''Askıya çıkan bin 133 üyemizden 863'ünün aidat parasını ödemediğini tespit ettik. Bu üyelerimize sürekli tebligat gönderiyoruz, belki adres güncellemesinde bir sorun var. Son kez bir tebligat gönderilmesi kararı çıktı. Bunun ardından eğer ödemezlerse bu üyelerimizin kayıtları silinebilir. Aidatlarını ödedikleri takdirde tekrar üyelikleri devam edecek.''

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Mehmetbeyoğlu ise, oda seçimlerinin mayıs ve haziran aylarına ertelendiğini, şeffaf ve sağlıklı bir seçim süreci geçirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Anahtar Kelimeler: ErüFahrettin KeleştemurKto
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV