banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

GÜLSOY’DAN BEREKET UYARISI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komitesi toplantısında konuştu

10 Mayıs 2018 Perşembe 07:35
Bu haber 368 kez okundu
GÜLSOY’DAN BEREKET UYARISI
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komitesi toplantısında açıklama yaparak, “Fiyat odaklı rekabet bereketi öldürür” dedi.

KTO 16. Meslek Komitesi (Unlu Sütlü Gıda Üretimi ve Ticareti) Mayıs Ayı toplantısını gerçekleştirdi. Gündem dâhilindeki konuların konuşulduğu toplantıda, sektör sorunlarına değinilerek haksız rekabeti önlemeye yönelik alınabilecek tedbirler üzerinde duruldu.

Toplantıya katılarak, üyelerin sorun ve taleplerini dinleyen KTO  Başkanı Ömer Gülsoy, “Aynı sektördekilerin mağdur olmayacağı şekilde tüketicinin menfaatine rekabetin olması güzel şey. Ancak mesleğe sonradan giren, sektörün yapısını, standartlarını bilmeyen kişiler ürünlerin fiyatıyla ve kalitesiyle oynayarak fiyat üzerinden haksız rekabet oluşturmaktadır. Bu durum fırıncı esnafını da tüketiciyi de zora sokmaktadır” dedi.

“Fiyat odaklı rekabet bereketi öldürür” diyen Gülsoy, sözlerine şöyle devam etti:

“Dinimizin vecibelerini ve ticari ahlakı daha iyi anlar ve anlatırsak haksız rekabetin önüne daha kolay geçeriz. Helale haram katmadan çalışılmalıdır. Sektörde yer alan arkadaşlarımızın da, bu toplantılara daha geniş katılım sağlayarak, alınan kararları tam anlamıyla uygulanması gerekmektedir. İnşallah sabırla bunları aşacağız.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV