banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

GÜN ALIŞVERİŞ GÜNÜDÜR

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 24 Haziran erken seçimin iş dünyasının önünü açacağını belirtti

02 Mayıs 2018 Çarşamba 07:14
Bu haber 341 kez okundu
GÜN ALIŞVERİŞ GÜNÜDÜR
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 24 Haziran erken seçimin iş dünyasının önünü açacağını belirterek, seçimlerde herkesin alacaklarını ertelediğini belirtti. Araba alacak birisi bile seçim sonrasını beklediğini aktaran Gülsoy, “Gün alışverişleri öteleme günü değil, gün alışveriş etme günü. Piyasayı canlandırma günüdür. Bu seçimin çok olumlu olduğunu düşünüyorum” dedi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, hükümet tarafından açıklanan bir dizi ekonomik tedbir ve getirilen yeni imkanlara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Başkan Gülsoy, "Hükümetimizin reel sektörün beklentilerini karşılayacak şekilde tedbirler alması, iş dünyası temsilcisi olarak bizleri sevindirmiştir. Özellikle vergi ve prim borcu yapılandırması tüccarımıza, esnafımıza ve sanayicimize büyük bir rahatlama getirecektir. Alınan kararlar, ekonomik darboğaza çekilmek istenen Türkiye'nin, hain emelleri bir kez daha boşa çıkaracak güçte olduğunu göstermektedir" dedi.

Gülsoy değerlendirmesinde; cezalar, borçlar, öğrenci affı, imar barışı ve emeklilere ikramiye gibi konularda alınan kararların Türkiye'ye hayırlar getirmesini temenni ettiğini belirtti.

Yaklaşık 12 milyon civarında emekliye 2 bayramda 1000'er TL ikramiye ödenmesi yönündeki kararı da olumlu karşıladıklarını kaydeden Başkan Gülsoy, "Piyasaya sıcak para girişini sağlayacak bu adımla, tüccarımız ve esnafımız daha yoğun bir iş dönemi geçirecektir. Bu sayede oluşacak katma değer diğer sektörleri etkisi altına alacaktır" diye konuştu.

Hükümetin aldığı kararlarla ekonomiye can suyu vereceğini vurgulayan Başkan Gülsoy, önümüzdeki günlerde detayları ortaya çıkacak olan bu kararların piyasalarda kısa sürede etkisini göstereceğine inandıklarını sözlerine ekledi.

24 Haziran’da yapılacak seçimlerin iş dünyasının önünü açacağını kaydeden Gülsoy, “24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Birileri farklı düşünebilir, bu erken seçimi farklı nitelendirebilir ama biz bu seçimle iş dünyasının önünün açılacağını ve en az 1 yıl kazandığımızı düşünüyorum. Çünkü biliyorsunuz ki, bu memlekette yıllardır seçimle uğraşıyoruz. Seçim olacağı zaman işimizi gücümüzü bırakıyoruz, aday olsa da olamasa da başka yerlerden eşimiz veya dostumuz aday oluyor. Ne alıyoruz, ne satıyoruz nede bir girişimde bulunuyoruz. ‘Hele şu seçim bir bitsin de, gözümüzün önüne görelim ve ona göre yatırım yapalım’ diyoruz. İnanın seçim öncesinde bir araba alacak olan bile seçimden sonra alayım diyor. Gün alışverişleri öteleme günü değil, gün alışveriş etme günü. Piyasayı canlandırma günüdür. Bu seçimin çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Rabbim, hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV