banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

GÜNEŞ ENERJİ SATRALLERİNE SİGORTA

Türkiye'de son yıllarda hızla büyüyen güneş enerjisi sektöründe sigortacılık alanında da yeni programlar tanıtılıyor.

26 Şubat 2018 Pazartesi 07:14
Bu haber 352 kez okundu
GÜNEŞ ENERJİ SATRALLERİNE SİGORTA
Haberici -->

Türkiye'de son yıllarda hızla büyüyen güneş enerjisi sektöründe sigortacılık alanında da yeni programlar tanıtılıyor.

Quick Sigorta, Kayseri’de düzenlenen ‘5. Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor’ Fuarı’na katılarak, buluşmada sektörün ihtiyacı olan Güneş Enerji Santrali (GES) sigorta ürünü ‘Quick Güneş Enerji Santrali Sigorta’ programını yatırımcılar, işletmeciler, uygulayıcılar ve sektör profesyonellerine tanıttı.

Fuarda, çoğunlukla yabancı kaynaklı çözümlere mecbur bırakılan, ihtiyaçlarını ve taleplerini tam olarak karşılayamayan yatırımcılar, Türkiye koşulları ve yerel pazarın dinamiklerini bilen, bu uzmanlıkla güneş enerji sektörüne sadece bir sigorta ürünü hatta sigorta paketi değil bir sigorta programı çözümünü sunan Quick Sigorta’nın standına büyük ilgi gösterdi.

AK Parti Kayseri Milletvekili ve önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katıldığı fuarda açıklamalarda bulunan Quick Sigorta Yönetim Kurulu Baş Danışmanı Ahmet Yaşar, fuarın sponsorlarından olduklarını söyleyerek, “Bugün Kayseri’de güneş enerji santralleri ile ilgili önemli bir fuar var. Quick Sigorta olarak bizde bu fuarda yer alıyoruz. Çünkü güneş enerjisi ve yenilebilir enerjiler ülkemiz için son derece önemli. Güneş enerjisi de bu alanda konulardan bir tanesi. Oldukça ciddi yatırımlar var ve bu yatırımlarında güvence altına alınması lazım. Bizde Quick Sigorta olarak güneş enerjisi konusunda uzmanlığımızı bir sigorta programı çerçevesinde bu yatırımların hizmetine sunmak istiyoruz. Bu amaçla buradayız. Bu fuarın sponsorlarından bir tanesiyiz” dedi.

"YATIRIMCILARIN YANINDAYIZ"

Kayseri’de de güneş enerjisi santralleri konusunda ciddi yatırımcıların olduğunu ve bu yatırımcılara da hizmet verdiklerini kaydeden Yaşar, “Bizde o yatırımcılara hizmet veriyoruz. Aynı zamanda aynı zamanda bizim Kayseri’de de acentelerimiz var. Kayseri’deki uzman acentelerimizde güneş enerji santralleri konusunda bu hizmetleri verecekler. Quick Sigortanın güneş enerji santralleriyle ilgili sigorta çözümleri sadece bir sigorta ürünü değil, aynı zamanda bir sigorta programıdır. Bu bir uzmanlıkta içeriyor. Çünkü sabit ve standart bir ürünü yatırımcılara sunmuyor, bununla birlikte o tesise özel çevre koşullarını da dikkate alan bir program sunuyor. Kurulumdan önce başlayan bir süreci montaj, montajdan sonra işletme dönemi, geçici dönemi ve bununla ilgili ortaya çıkacak tüm sorunları bir program çerçevesinde teminat altına alıyor. Burada özellikle bunun bir program olması çok önemli. Çünkü Türkiye’de geçici kabul ile ilgili bir takım sorunlar var. Dolayısıyla montaj dönemi ne zaman başladı? İşletme dönemine ne zaman geçilecek? Tesis işletmeye alındı mı, alınmadı mı? Gibi sorunlarda yatırımcı bazen kendini yalnız hissedebiliyor ve ortada kalabiliyor. Bir takım sigorta mevzuatlarından kaynaklanan sorunlarda teminatın boşta kalmasına sebep olabiliyor. Bu sorunları ortadan kaldıran bir programı Quick Sigorta yatırımcıların dikkatine sunuyor” ifadelerini kullandı.

 

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV