banner87
26 Haziran 2019 Çarşamba

GÜVEN: ATIL KALMAYACAK

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, Kayseri’deki Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte boşalan hastane binaların atıl kalmayacağını söyledi

25 Eylül 2018 Salı 06:55
Bu haber 583 kez okundu
GÜVEN: ATIL KALMAYACAK
Haberici -->
Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, Kayseri’deki Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte boşalan hastane binaların atıl kalmayacağını ve nasıl değerlendirileceği yönünde kısa zaman içinde karar alınacağını belirtti. Bünyan, İldem bölgesi içinde çalışma yaptıklarını açıkladı.

Erciyes Üniversitesi Rektörü iken Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine atanan Prof. Dr. Muhammet Güven, göreve başladıktan sonra ilk kez Kayseri’ye geldi. Ziyaretlerde bulunan Bakan Yardımcısı Güven, Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Güven, Cemiyet Başkanı Veli Altınkaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.  Altınkaya, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, yıllardır Kayseri için çalışma yapan Güven’in Türkiye için sağlık bakanlığı bünyesinde hizmetlerini en başarılı şekilde sürdüreceğini ifade etti.

Kayseri’nin kendisi için ayrı bir yeri ve memleketi olduğunu, 24 yaşından itibaren 28 yılını burada geçirdiğini belirten Bakan Yardımcısı Güven, “Kayseri benim için önemlidir. Kayseri çok büyük gelişme kat etmiş bir şehirdir. Sağlık, sanayi, ticaret, üniversiteler konusunda önemli bir gelişme yaşamıştır. Bu anlamda çok iyi bir kent olduğunu söyleyebiliriz. Bende bundan sonra Kayseri ile birlikte ülkemizin bütün şehirleri adına bilgi birikimi kullanarak hizmet edeceğim” dedi.

Kayseri’deki boşalan hastane binalarıyla ilgili bilgi veren Bakan Yardımcısı Güven, “Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte boşalan hastanelerimiz var. Buraların atıl kalmaması için çalışma yapıyoruz. Toplantılarda buraların en iyi şekilde nasıl değerlendirileceğini konuşuyoruz. Kısa zamanda bu yönüyle çalışmalar tamamlanacak. Binalar değerlendirilecek. Atıl kalmayacaktır. Yine Bünyan ve İldem bölgesi ile ilgili var olan bir çalışma vardı. Bununla ilgili de yine görüşmeler ve toplantılarımız var. Bunları da değerlendireceğiz. Şehir Hastanesi şuan itibarıyla yüzde 90 doluluk oranıyla hizmet veriyor. Aylık 10 bin poliklinik yapılıyor. Yine şehrimizde üniversite hastanesi ile birlikte diğer hastanelerde hizmet veriyor” dedi.

İthal ilaçlarla ilgili bir soru üzerine Bakan Yardımcısı Güven, bu konuda fiyatlandırma noktasında yaşanan gelişmeler olduğunu ama bunun aşılamayacak bir sorun olmadığını ve ithal ilaç krizinin söz konusu olmadığını dile getirdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV