banner87
21 Ekim 2018 Pazar

GÜVEN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Rektör üniversitenin başarılarını anlattı

12 Ocak 2018 Cuma 07:10
Bu haber 348 kez okundu
 GÜVEN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle Kayseri’de faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle yemekli sohbet toplantısında bir araya geldi.

Özel bir restoranda düzenlenen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Doğan, Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ve Prof. Dr. Mustafa Kemal Apalak, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Akın Ünal, Genel Sekreter Yardımcıları Fikret Kara ve Talat Hakan Erdem, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akdağ, gazeteciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise konuşmasına tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı. Basın mensupları ile her zaman koordineli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Güven, üniversitelerinin aldığı başarılar ile yürüttüğü projeler hakkında bilgiler verdi.

Rektör Güven, gazetecilerle yapılan sohbette şunları söyledi: “Erciyes Üniversitesi artık bir Anadolu üniversitesi olma vasfının çok ötesinde, Türkiye’nin büyük üniversitelerinden birisidir. Artık Erciyes Üniversitesi her yerde diyebiliyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde tanınan ve bilinen bir üniversite haline geldik. Son yıllarda birçok alanda büyük başarılar göstermeye başladık. Özellikle web sayfamızı ve billboardlarımızı takip eden arkadaşlar biliyordur. Hemen her hafta mutlaka orada yeni bir başarı yer alıyor. Bu başarılardan en önemlisi ve en prestijlisi 10 Araştırma Üniversitesi içerisinde yer almamızdır. İstanbul, Ankara ve İzmir dışında araştırma üniversitesi olan Anadolu’da tek il Kayseri ve tek üniversite ise Erciyes Üniversitesi’dir. Anadolu temsil eden tek üniversite olarak bunu da hak ediyoruz. Bunun dışında yine üç yıldır üst üste 5-9 Yaş Grubu Teknoparklar içerisinde birinci oluyoruz. Tüm teknoparklar içerisinde de ilk beşte yer alıyoruz. Üniversitemizin başka başarıları da var. Yakında belki gördünüz. En yeşil üniversiteler arasında Türkiye’den altıncı sıradayız. Girişimcilik sıralamasında ilk 20 içerisinde yar alıyoruz. Uluslararası sıralama kuruluşlarının yaptığı sıralamalar var. Dünya çapında değer gören 10 tane sıralama kuruluşu var. Biz bu 10 sıralama kuruluşundan 8’inde sıralamaya girmiş bulunmaktayız.”

Konuşmasının ardından ise Rektör Güven,  basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV