banner87
17 Eylül 2019 Salı

GÜZEL AHLAKINI ÖZÜMSEMELİYİZ

KTO Başkanı ve STK'lardan kandil mesajı

29 Kasım 2017 Çarşamba 07:08
Bu haber 567 kez okundu
 GÜZEL AHLAKINI ÖZÜMSEMELİYİZ
Haberici -->

Mevlid Kandili nedeniyle birçok belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşları mesaj yayımladı. Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Mevlid Kandili dolasıyla yaptığı açıklamada, “Hazreti Muhammed’in (sav) getirdiği mesajları anlamak, onun örnek ahlakını özümsemek hepimizin üzerine düşen bir görevdir” dedi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında tüm İslam dünyasının Mevlit Kandilini kutlayan Hiçyılmaz, “Yüce Yaratıcının insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi, Hz. Muhammed’in (S.A.S.) getirdiği mesajları anlamak, onun örnek ahlakını özümsemek hepimizin üzerine düşen bir görevdir” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çolakbayrakdar, açıklamasında, “Peygamber Efendimiz (S.A.V) kendinden önceki çağların karanlığının yanında geleceği de aydınlatmış, insanlığa huzur ve mutluluk reçetesi getirmiş, devrinin saadetiyle geleceğe de örnek olmuştur. Mevlid Kandili getirdiklerini anlamak için fırsat dolu, kutlu bir gecedir. İnsanlık, Hazreti Peygamber’in reçetesine her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktadır. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu gecenin, vatanımıza, milletimize, gönül coğrafyamıza ve İslam Alemine; sağlık, mutluluk, bereket ve huzura vesile olmasını Yüce Rabbimiz’ den niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan Mevlit Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Hz. Peygamberin doğumu ile insanlığın bağrında saadet kapıları açılmış, hak, adalet, fazilet, ahlak, sevgi, şefkat ve ihlas prensipleri ile insanlık mutluluğa kavuşmuştur. O, beşeriyete Allah’ın en mükemmel dini olan İslam’ı tebliğ etti. Yüce Allah, kullarına olan nimetini en son O’nunla tamamladı. O’nun büyüklüğü, en güzel usullerle, doğru yollardan insanlığı, iyiliklere çağırmasındandır. Ruhi bunalımlar içinde çalkalanan insanlar için tek kurtuluş yolu, O’nun gösterdiği yoldur. Beşer, aradığı güven, huzur ve mutluluğu o’nda bulur. Çünkü o, insanlığın yol göstericisidir. Mevlid Kandilinin ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Şaban Ünlü, Mevlid Kandili nedeniyle byaptığı açıklamada, “Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’ni birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Hz. Peygamberimiz, tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bizlere düşen görev; âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V.) asrın idrakine taşımak, O’nun güzel hatırasını içimizde, işimizde hayatımızda, düşüncelerimizde, duygularımızda, eylemlerimizde ve evlerimizde yaşatmaktır. Tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin kandilini tebrik ederim” dedi.

İl Müftüsü Şahin Güven, yayımladığı mesajında, “29 Kasım 2017 Çarşamba’yı 30 Kasım 2017 Perşembe’ye bağlayan gece, Yüce Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (sas) bir kez daha mevlidi şerifini idrak edeceğiz. Hz. Âdem’den başlayarak ilahi vahyi bizlere ileten Peygamberlik silsilesinin sonuncusu Hatemü’l Enbiya’ya onun âl ve ashâbına, evlâd-ü ‘iyaline, ehl-i beytine salat ve selâm ediyorum. Ülkemiz, vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve topyekûn yeryüzü ahalisi için Mevlid Kandilinin huzur, barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” ifadesinde bulundu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV