banner167
banner165
21 Ocak 2021 Perşembe

HACILAR'DA 481 KİŞİ DAHA OKUR-YAZAR OLDU

Hacılar Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Ana-Kız Okuldayız Kampanyası çerçevesinde okuma-yazmayı öğrenen 481 kursiyer, düzenlenen törenle belgelerini aldı.

22 Mart 2012 Perşembe 15:48
Bu haber 829 kez okundu
HACILAR'DA 481 KİŞİ DAHA OKUR-YAZAR OLDU
Haberici -->

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde 2008 yılında başlatılan ''Ana-Kız Okuldayız Kampanyası'' çerçevesinde Hacılar Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce başlatılan okuma-yazma kursunu başarıyla bitiren kursiyerler için Şaşoğlu İlköğretim Okulu Konferans Salonunda tören düzenlendi.Törene Hacılar Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Köse, Hacılar Belediye Başkan Vekili Mustafa Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Yapıcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan Bekar, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şener Serim, Hacılar Yardım ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Hes Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Hüseyin Gürdoğan, Daire amirleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.Hacılar Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, törende yaptığı konuşmada, eğitimde Hacılar olarak iyi bir seviyede olduklarını belirtti. Kaymakam Çetinkaya, ''Özellikle son 6 aydır yaptığımız çalışmalarla Türkiye ortalamasının üzerinde bir rakama ulaşmış vaziyetteyiz'' dedi.Törende konuşan Hacılar Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Altınoluk, okuma yazma kampanyası hakkında bilgiler verdi.

Altınoluk, şöyle devam etti:

''Sayın Başbakanımızın liderliğinde eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayesinde 2008 yılında başlatılan Ana-Kız Okuldayız öğretimi kampanyası ilçemizde de başarılı bir şekilde yürütüldü. Merkezimizce 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 5'i mesleki ve teknik, 42'si genel ve 18'i okuma-yazma olmak üzere 65 kurs açıldı. Kurslarımıza 350 erkek, 1016 kadın olmak üzere 1366 kişi katıldı. Bu öğretim yılında okuma-yazma kurslarına katılan kursiyer sayısı 74 erkek, 407 kadın olmak üzere toplam 481 kişidir. Ana-Kız Okuldayız kampanyasının başlangıç tarihi olan 2008 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçemizde 168 erkek, 860 kadın olmak üzere toplamda 1028 kişiden 650 kişi okur-yazar hale getirildi.''

Törende daha sonra Feyyaz Mercan İlköğretim Okulu öğretmeni Fatih Sarıkaya ve öğrenciler tarafından müzik dinletisi sunuldu.Kursiyerlerden Meliha Bilgin, hayatı boyunca hep İstiklal Marşı'nı okumak istediğini ancak okuryazarlığı olmadığı için şimdiye kadar bu isteğini gerçekleştiremediğini, okuma-yazmayı öğrendikten sonra ise bunu başardığını belirterek, İstiklal Marşı'nın ilk dörtlüğünü okudu.İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan Bekar da, çok güzel bir iş yapıldığını ve sonuçlandığını belirterek, ''Hacıları bu vesile ile tebrik etmemek mümkün değil. Hakikaten Hacılar bu işte zirve yapmış bir ilçemiz. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.Konuşmaların ardından Ana-Kız Okuldayız Kampanyası okuma-yazma kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.Hacılar Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere 24 parça porselen yemek takımı hediye etti.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV