banner87
19 Ağustos 2019 Pazartesi

HACILAR’DA BERABERLİK MESAJI

Hacılar İlçesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bayramlaşma Programı, bayramda coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

07 Haziran 2019 Cuma 10:26
Bu haber 151 kez okundu
HACILAR’DA BERABERLİK MESAJI
Haberici -->
Hacılar İlçesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bayramlaşma Programı, bayramda coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitler Parkı, Hacılar Kafe Restoran’da düzenlenen ve yoğun bir katılımla gerçekleşen bayramlaşma törenine önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İlçe Protokolü, Parti ve Oda temsilcileri, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.

Hacılar İlçesi geleneksel bayramlaşma töreninde açılış konuşmasını yapan ve başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan Ayı’nı kutlu bir şekilde Allah’ın izniyle sonlandırmış bulunduklarına vurgu yaparak sözlerine başlayan Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “İlçemizde yıllardır süre gelen birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, dayanışmanın açık bir ifadesi, göstergesi olan Ramazan’ı çok güzel bir şekilde geçirdik. Bizler, bu ilçede dün olduğu gibi bugünde hiç durmadan bu güzel vatan için çalışacağız, çabalayacağız.  Biz çalışacağız Hacılar kazanacak. Hepinizin Bayramını mübarek eyliyorum. Allah’ın selameti rahmeti bereketi üzerinize olsun” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yaptığı konuşmada, “Cenabı Allah’a şükürler olsun rahmet, mağfiret, bereket ve günahlardan kurtuluş vesilesi olarak idrak ettiğimiz Ramazan Ayı’nı huzur içerisinde geçirdik. Ama en önemlisi birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, dayanışmamıza vesile olarak telakki ettik. Elbette bu dayanışmanın da gerek ilçe olarak gerek şehir olarak gerekse ülke olarak inşallah bereketini yaşadık, yaşamayada devam edeceğiz. Çalışacağız çok çalışacağız. Özellikle Hacılar Belediye Başkanımız Bilal kardeşimizle Büyükşehir olarak el ele gönül gönüle dayanışma içerisinde Hacılarımızın daha iyi konum ve duruma gelmesi için daha güzel hizmetlerle buluşması için gayret edeceğiz. Yollar yapılır, kaldırımlar yapılır, kanalizasyon hizmetleri yapılır ama insana olan yatırım asla göz ardı edilmemeli. İnsana olan yatırım mutlaka yapılmalıdır. Biz sizleri çok seviyoruz. Hacılar denince içimizi bir sıcaklık basıyor. Her yönüyle Hacılarımızın gönlümüzdeki yeri başka biz sizleri seviyoruz” şeklinde konuştu.

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise yaptığı konuşmada, “Hacılar’ın gelişmesine, büyümesine, ilerlemesine Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber bizlerinde yapacağı desteklerle, bizlerin de vereceği omuzlarla beraber inşallah ben çok daha güzel yerlere geleceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Bayramlaşma töreni, Hacı Ali Çakıcı tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın duası ve protokolün vatandaşlarla bayramlaşması ile son buldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV