banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

HACILAR’DA ÇİLEK ÜRETİLİYOR

Çilek yetiştirmesi diğer çiftçilere örnek oldu

11 Eylül 2017 Pazartesi 07:40
Bu haber 566 kez okundu
 HACILAR’DA ÇİLEK ÜRETİLİYOR

Hacılar ilçesinde bir çiftçi, sera içerisinde çilek üretimi yaparak, ilçedeki diğer insanlara örnek oluyor.

Hacılar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Demir, yaptığı açıklamada, Hacılar’daçilek yetiştiriciliği geliştirilip yaygınlaştırılarak, diğer aile işletmelerine örnek olması amacıyla 110 metrekare kapalı alanda 1500 adet fide kullanılarak cocopeat üzerinde bir tesis kurulduğunu söyledi.

“Üretici kendi imkânlarıyla ahşap iskele üzerine kurduğu serasında Mayıs ayı başlarında fidelerini dikti” diyen Demir, şu bilgileri verdi:

“Hacılar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak üreticiye mücadele, çeşit seçimi bitki besleme ve sulama konularında destek sağlandı. İlçemiz toprak yapısı çilek yetiştiriciliğine uygun olup sulama konusundaki sıkıntılardan dolayı açık alanda çilek yetiştiriciliğine sıcak bakılmamaktaydı. Üreticinin kurduğu sera içerisinde katlı sistemde damla sulama yöntemiyle çilek yetiştirilmektedir. Bu işletmeyle birim alandan daha fazla ürün elde edip ilçe üreticilerine örnek olmayı, çileğin üretim alanlarının artırılmasını ve ürün desenindeki yerini alarak ilçeye alternatif bir geçim kaynağı sağlamayı hedeflemektedir."

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV