banner87
14 Ekim 2019 Pazartesi

HADDİNİ BİLMEZ BİR SAĞLIK MÜDÜRÜ VAR

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Tv1 ekranlarında yayınlanan ‘Birinci Gün’ programında İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’yi sert sözlerle eleştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya il müdüründen duyduğu rahatsızlığı ilettiğini belirten Ersoy, “Kayseri’de haddini bilmez bir sağlık müdürü var” dedi

03 Temmuz 2019 Çarşamba 09:37
Bu haber 389 kez okundu
HADDİNİ BİLMEZ BİR SAĞLIK MÜDÜRÜ VAR
Haberici -->
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Tv1 ekranlarında yayınlanan ‘Birinci Gün’ programında İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’yi sert sözlerle eleştirdi.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya il müdüründen duyduğu rahatsızlığı ilettiğini belirten Ersoy, “Kayseri’de haddini bilmez bir sağlık müdürü var” dedi

E Haber Kayseri Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur’un katıldığı TV1 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Doğan Havur’un hazırlayıp sunduğu ‘Birinci Gün’ programının canlı yayın konuğu MHP Milletvekili Baki Ersoy oldu. Ersoy, programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

SERT SÖZLERLE ELEŞTİRDİ

Baki Ersoy, en sert değerlendirmeyi ise Sarız’da ambulans eksikliği nedeniyle bir vatandaşın yaşamını yitirmesi üzerinden yaptı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’yi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya şikayet ettiğini anlatan Baki Ersoy, il müdürünü ‘haddini bilmez’ olarak niteledi.

HADDİNİ BİLMEZ SAĞLIK MÜDÜRÜ VAR

Milletvekili Ersoy, “Benim lafım açık olur, ben sadece şunu söylüyorum. Diyorum ki; sayın bakanımıza gittim Fahrettin Koca Beye dedim ki ‘Sayın bakanım Kayseri de Sağlık İl Müdürlüğümüz de problem var, haddini bilmeyen bir sağlık il müdürümüz var. İvedilik ile bunun gereğinin yapılması gerekiyor’ dedim. Bakan yardımcımız da vardı. Kendisi konuyu bakan yardımcımıza havale etti. Bakan Koca “Bir Sağlık İl Müdürü size bunu yapamaz” dedi.  Bende “Bizzat diğer milletvekilimiz sayın İsmail Özdemir’e yaptı. Benim liyakatımı sorgulayacak kişi sayın milletvekili İsmail Özdemir değil” şeklinde cevap verdi basın önünde dedim. Bizleri daha farklı bir konuma sokmayın. Yarın bir gün bir yerde karşılaşırız bozarım dedim. Aynen söylediğim cümleyi söylüyorum. Bunu da yaparım” dediğini anlattı.

HADDİNİ DE BİLDİRİRİZ

Ersoy, “Durum böyle iken İl Sağlık Müdürlüğü, Ülkücülere savaş açmışken eğer bir Cumhur İttifakından bahsedeceksek Adalet ve Kalkınma Partisinin il başkanı konuya vakıf olmalı, konuya da müdahil olmalı. Milletvekillerimiz var, bakanlarımız var. Bakın eğer konuları şahsileştirirsek iş farklı boyutlara gider. Biz bunu yapmak istemiyoruz. Devletimizin hiçbir görevlisine bizler bunu yapmayız saygı da duyarız. Ama haddini bilmiyorsa haddini de bildiririz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV