banner87
26 Mayıs 2019 Pazar

HADİS EZBER YARIŞMASI YAPILDI

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Melikgazi İlçe Müftülüğüne bağlı Hisarcık bölgesinde görev yapan Hisarcık Meydan Camii İmam Hatibi Adem Öz ve Hisarcık Kayadibi Camii İmam Hatibi Fatih Türkmen tarafından düzenlenen 40 Hadis Ezber yarışması ödül programı düzenlendi.

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:20
Bu haber 329 kez okundu
HADİS EZBER YARIŞMASI YAPILDI
Haberici -->
Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Melikgazi İlçe Müftülüğüne bağlı Hisarcık bölgesinde görev yapan Hisarcık Meydan Camii İmam Hatibi Adem Öz ve Hisarcık Kayadibi Camii İmam Hatibi Fatih Türkmen tarafından düzenlenen 40 Hadis Ezber yarışması ödül programı düzenlendi. Ödül töreni Melikgazi Belediyesi Hisarcık Konferans salonunda yapıldı.

Yarışmaya Necati Türkmen Kız Kur’an Kursu, Hisarcık Medine İmam Hatip Ortaokulu, Hisarcık Fevzi Çakmak Ortaokulu, Kıranardı Ortaokulu, Kani Arıkan Ortaokulu, Kani Arıkan İmam Hatip Lisesi, Hisarcıklıoğlu Anadolu Lisesi ve Hisarcık Anadolu Lisesi okullarında öğrenim gören 217 lise ile 530 ortaokul öğrencileri katıldı. Peygamber Efendimizin (sav) hayatının konu edildiği kitaplar ve kırk hadis okutulup, bu kitaplar çerçevesinde yarışma yapılmıştı.

Ödül töreni öncesi konuşan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, “Diyanet İşleri Başkanlığımız Mevlid-i Nebi haftasında bu yıl gençlik ile Peygamberimizin hayatını buluşturmak için, gençlere Peygamberimizi anlatmak için haftanın konu başlığını “Peygamberimiz ve Gençlik” olarak koydu. İki haftadır yapmış olduğumuz sempozyum, panel, konferans ve seminerlerde Peybamberimiz (s.a.s.)’in hayatını gücümüzün yettiği ölçüde anlatmaya ve ulaştırmaya çalışıyoruz. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımız bir de her camimizin bir gençlik kollarının kurulması talimatını verdi. Biz bunu zaten geçen yıl başlatmıştık. Şimdi de bu faaliyetimiz resmi prosedür olarak devam ediyor. Yani her camimizin gençleri olacak. İmamlarımız her hafta en az 10 tane gençle ilgilenecek, beraber olacak ve bir araya gelecek. Bununla ilgili olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Gençlerin heyecanı, enerjisi ve coşkusu var. Bunları bir şekilde hayra, iyiliğe ve güzelliğe kullanmak için ne yapmak gerektiğini araştırmalıyız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Peygamberimiz (s.a.s.)’e ilk iman edenlere baktığımız zaman yüzde 70’ten fazlasının 10-30 yaş arasındaki gençlerden oluştuğunu görüyoruz. Çünkü çocuklar henüz işin idrakinde olmayabilir, ihtiyarlar ise var olanı muhafaza etme derdindedir. Ama gençler değişim, dönüşüm ve kendisine bir gelecek hazırlama derdindedir. Çünkü gençler ümitleriyle yaşarlar, geleceğe ümitle bakarlar. Gençler geleceğe dönük çalışmalar yapmak durumundadırlar” dedi.

Konuşmanın sonunda, kitap okuma ve kırk hadis yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Lise kategorisinde birinci gelen Necati Türkmen Kız Kur’an Kursu öğrencisi Zeynep Karan’a 15 günlük Umre hediyesi verildi. Ortaokul kategorilerinde birinci gelen Hisarcık Ortaokulu öğrencisi Emine Kaya’ya da 1000 TL ödül verildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV