banner87
23 Temmuz 2019 Salı

HALAÇOĞLU GENEL BAŞKANLIĞA ADAY MI? İŞTE CEVABI

İYİ Parti de genel başkanlık için daha önce Kayseri milletvekili olan Yusuf Halaçoğlu’nun ismi de geçiyor.

06 Ağustos 2018 Pazartesi 00:00
Bu haber 483 kez okundu
HALAÇOĞLU GENEL BAŞKANLIĞA ADAY MI? İŞTE CEVABI
Haberici -->
İYİ Parti de genel başkanlık için daha önce Kayseri milletvekili olan Yusuf Halaçoğlu’nun ismi de geçiyor. Ancak Halaçoğlu bu konuda açıklama yaparak, aday olmadığını belirtti.

Kurultay krizi yaşayan İYİ Parti'nin kuruluşunda Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu aktif rol oynamıştı. Ancak, Akşener ile ters düştü. Sonrasında ile milletvekilliği için aday gösterilmedi ve milletvekili olamadı. Şimdi Halaçoğlu, partisinin kurultayında genel başkanlığa adaylığını koyacağı söylemlerine cevap verdi ve böyle bir niyetinin olmadığını duyurdu.

Kendisinin partisi için çalışmalarına devam ettiğini ve genel başkan adayı olmayı da düşünmezken, Genel Başkan Meral Akşener’in parti tabanı ile delegelere kulak vereceğine işaret etti.

Delegelerin önemsenmesi gerektiği ve onların dediğinin yapılması gerektiğini anlatan Halaçoğlu, Akşener'in dediği gibi parti içinde demokrasinin işleyeceğini belirtiyor. Eğer Akşener aday olmazsa, başka adaylar çıkacağına dikkat çekerek, kurultaydan sonra İYİ Parti'de her şeyin daha çok yerine oturacağını ve partinin hedeflerine kilitleneceğini savundu.

Milletvekili adaylığı için ailevi nedenlerini gerekçe göstererek, İzmir ya da Ankara talebinde bulunan Halaçoğlu listede yer bulamayınca, "İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama bir yer bulamadılar" diyerek kırgınlığını dile getirmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de duruma açıklık getirerek, "(Halaçoğlu) Kayseri birinci sırayı istemedi. İzmir ya da Ankara'yı istedi. Genel başkan yardımcılarımız vardı. Genel başkan yardımcılarımızın altına onu koysak olmazdı. Koskoca abimi. Dolayısıyla ‘Beni affedin' dedi. Ben de o karara saygı duydum" demişti. Halaçoğlu son olarak, "Listede yer almasam da bütün varlığımla hiçbir küskünlük göstermeden bu yolda mücadeleye devam edeceğim. Çocuklarımıza emin bir gelecek için çalışacağım" açıklamasını yapmıştı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV