banner87
22 Şubat 2019 Cuma

HALAÇOĞLU: SEÇİMİ İPTAL GİRİŞİMİ OLABİLİR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyu yoklamalarından çıkan sonuçlara göre kazanamadığını belirtti

13 Haziran 2018 Çarşamba 16:51
Bu haber 806 kez okundu
HALAÇOĞLU: SEÇİMİ İPTAL GİRİŞİMİ OLABİLİR
Haberici -->
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyu yoklamalarından çıkan sonuçlara göre kazanamadığını belirterek, “Biz bir ihtimalden bahsediyorduk. Bu halen geçerli. Savaş yada bir çatışma ile seçimi iptal edebilme ihtimali halen var” dedi.

Partisinin Kayseri milletvekili adaylarına destek amaçlı kente gelen İYİ Partili Yusuf Halaçoğlu, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Halaçoğlu’nun gündeminde seçim vardı.

“Biz makam için yola çıksaydık 7 Haziran seçimleri sonrasında bana Kültür bakanlığı teklif edildi. Ben kabul etmedim” diyen Yusuf Halaçoğlu, milletvekili adayı olmamasıyla ilgili konu hakkında şunları söyledi;

“Ben bu teklifi hatta zül olarak gördüm. Ben o zamana MHP’de Grup Başkanvekiliydim. Eğer makam için yola çıksaydık bakan olurdum. Makam mevki hiç önemli değildir. Ben bir tarihçiyim. Bir devletin ayakta kalmasının hangi şartlarda ve neden önemli olduğunu bilirim. Hiçbir milletvekilliğini ne ailemle nede devletim milletimle değişirim. Herhangi bir şekilde gocunmam söz konusu değil. Bir hizmet yerine getirilecekse o bizim için araçtır. Amaç değildir. Dolasıyla kesinlikle bu mesele bitmiştir. Kayseri’de her biri birbirinden kıymetli arkadaşlarımız var ve onlar bu şehrimizi daha iyi temsil ederek şehrin sorunları için ciddi çalışma yapacaklardır.”

Seçim anketleriyle ilgili de bilgilendirme yapan Halaçoğlu, “Cumhurbaşkanlığını kazanmak için yüzde 50 artı 1 gerekiyor. Şuan herşeye rağmen görünen, anketlerde çıkan sonuç yüzde 44’ün üzerine çıkamıyorlar. Hatta kendi partisinin oy oranları bunun daha altındadır. Muhalefetin, millet ittifakının mecliste çoğunluğu sağlayacağı görünüyor. AKP’nin yapabileceği tek şey kaldı. Şuan halen MHP’ye oy vereceklerin yüzde 70’i Tayyip Erdoğan’a oy vermeyeceğini söylüyor. Hatta kendi partisinden de oy vermeyecekler var. Buna da Cumhurbaşkanı münafık dedi. Bunu yapacaklara. Kendi seçmenine münafık diyorsa yapacak bir şey yok.Benim endişem şudur. 24 Haziran tarihine kadar bir savaş bir çatışma çıkartarak seçimi iptal edebilirler mi? Bu ihtimal halen var. Kamuoyu yoklamalarında kazanması mümkün değil. Bunlar ortadadır” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV