banner87
25 Ağustos 2019 Pazar

HALKA EŞİT HİZMET HEDEFLİYORUZ

CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, toplumun tüm kesimlerine yönelik projelerinin olduğunu ve halka hizmette eşit olacaklarını belirtti.

07 Şubat 2019 Perşembe 15:54
Bu haber 244 kez okundu
HALKA EŞİT HİZMET HEDEFLİYORUZ
Haberici -->
CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, toplumun tüm kesimlerine yönelik projelerinin olduğunu ve halka hizmette eşit olacaklarını belirtti.

Bu kapsamda kadınlar için Kadınlar Meclisini kuracaklarını ve STK’lardan gönüllü çalışacak isimlerle bir araya geleceklerini dile getiren CHP’li Sema Karaoğlu,  “Bu Mecliste sorunları konuşup, çözüm odaklı çalışacağız” dedi. Diğer yandan Karaoğlu, ziyaretlerine Sivaslı Altınyayla ile Kayseri Yazarlar, Şairler ve Sanatçılar Dernekleriyle devam etti.

Aday Sema Karaoğlu, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler nedeniyle çalışmalarını sürdürüyor.  Toplumun her kesimi ile kucaklaşan ve samimi tavırları ile dikkat çekip, ilgi gören Karaoğlu, insan odaklı projelerle ilçenin sorunlarını çözüp, vatandaşa en iyi hizmeti sunmanın gayretinde olduklarını söyledi. Bu kapsamda farklı kesimlere yönelik projeler hazırladıklarını dile getiren Karaoğlu, “Biz önce talepleri aldık, ardından projelerimizi hazırladık. Bu yüzden ben değil, biz diyoruz. Sürekli ortak akıl vurgusu yapıyoruz” diye konuştu.

Kadınlara yönelik olarak hazırladıkları Kadınlar Meclisi Projesi ile ilgili de bilgi veren Karaoğlu, bu meclis sayesinde kadınların  yönetime katkı sunacağını anlattı. Karaoğlu, “5393 sayılı belediye kanununun 76. maddesinde yer alan Kent Konseylerini oluşturacağız. Bu çerçevede Kadınlar Meclisi kuracağız. Kadınlar yönetimde söz  sahibi olacak. Kadınların din, dil, ırk, kültür, sınıf, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin kent içinde yaşayan tüm kadınların kent yönetiminde ve karar alma süreçlerinde daha aktif bir rol almalarını, demokratik katılımın ve katılımcı yapının güçlendirilmesini hedefliyoruz.  Bu Meclis doğrudan katılıma dayanan gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyet gösterecek.  Bu yapı içerisinde işsizler, ev hanımları, çalışan kadınlar yani her kesimden temsilci olacak. Bu Meclis kentteki diğer kurumlarla da işbirliği içinde çalışacak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV