banner87
19 Nisan 2019 Cuma

HALKA SORULACAK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bölgelerden sorumlu 11 yardımcısının il il gezeceğini söyledi.

05 Eylül 2018 Çarşamba 07:27
Bu haber 414 kez okundu
HALKA SORULACAK
Haberici -->

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bölgelerden sorumlu 11 yardımcısının il il gezeceğini söyledi. 11 ismin, parti teşkilatlarından habersiz halkın arasına inerek, mevcut başkanları ve başkan adayı olabilecek isimleri alışveriş yaparak soracak. Alınan cevap değerlendirme kriterleri arasında yer alacak.

AK Parti Kayseri Milletvekili ve Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, daha önce belediye başkanlığı yapmış 11 isimle belediye başkanları hakkında yapacakları çalışmaları anlattı. Bölgelerden sorumlu olan 11 ismin, sorumluluk alanındaki kentlere gideceklerini ve burada bir dizi temaslar yapacağını söyledi. Öncelikli parti teşkilatları ile görüşmeler yapılarak bilgiler alacağını söyledi.

Başkan Yardımcısı Özhaseki, bu isimlerin nasıl çalışacaklarını şöyle anlattı; “Arkadaşlarımız illerde parti teşkilatına gidecek. İl ile görüştü. Öğle yemeği için onlarla gitmeyecek. Müsaade isteyecek. Rastgele esnaf lokantasına girecek, çarşıya gezerek esnaftan gömlek alacak. Çarşıda bakkala girecek çikolata alacak. Garsonla sohbet edecek. Kahvede emekliyle konuşacak. En iyi haber onlardadır. Sohbetlerden istifade ederek şehrin havasını koklamış olacaklar. O kanaat önemlidir. Sonra burada anketler ve benzeri yöntemlerle elde edilen bilgilerle değerlendirilecek. Buradaki ile örtüşüyorsa o zaman doğrudur. Doğru tespittir.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ulusal bir televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulundu. Belediye başkanlarının adaylıkları ile ilgili süreç hakkında bilgi veren Özhaseki, adayların nasıl belirleneceğini tarif etti. Özhaseki, belediye başkanlığı yapmış 11 ismin aday belirleme çalışmasında görev aldığını ifade ederek, şunları anlattı;

“Bir bölgeden sorumlusunuz. Kaç vilayet var. 10 şehir. Artık 10 şehir sizin yetkinizde. Eskiden ne kadar anket varsa ortaya koyacaksınız. Ne kadar genel merkez çalışmasını varsa ortaya koyacaksınız. Övgü ve yergileri ortaya koyacaksınız. Bu sizden önceki çalışmalar. Buradan analiz çıkartacaksınız. Bizde yeni anketler var. Vatandaş belediye başkanına ne diyor. Üst baş giyim yüzünün gülüp gülmediğini her şeyi soruyoruz. Alt yapı üst yapı memnuniyetlerini soruyoruz. Bunları bire bir gözlemleyecek. Partiye gidin gidiyoruz arkadaşlarımıza. Parti başkanları ile görüşün. Öğle yemeği için onlarla gitmeyin. Müsaade isteyin. Yalnız takılın. Rastgele esnaf lokantası gidin, çarşıya girin esnaftan gömlek alın. İlerde bakkala girin çikolata alın. Garsonla sohbet edin. Kahvede emekliyle konuşun. En iyi haber onlardadır. Sohbetlerden istifade edin şehrin havasını koklayın. O kanaat önemlidir. Buradaki ile örtüşüyorsa o zaman doğrudur. Doğru tespittir. Muhalefette olduğumuz yerlerde daha erken başkan adaylarını açıklayacağız ve çalışmaya başlamasını istiyoruz. İki aylık inceleme sürecine ihtiyacımız var. Ekim ayı sonunda raporlarımız ortaya çıkacak. Gerekse vatandaşın şöyle bir adam var bu adam kıymetlidir ve değerlendirilmiyor dedikleri isim varsa bunlarda ortaya çıkacaktır. En son bu isimlerle ilgili olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan değerlendirme yapacak.”

İTTİFAK YOKMUŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ

Yerelde ittifak için değerlendirmede de bulunan Özhaseki, “İşbirliği olabilir. Cumhur ittifakı olarak MHP ile beraber olduk. Biz cumhur ittifakına gittik. Millet bunu tutu ve sevdi. Kimse bunu sorgulamadı. Niye ittifak yaptınız demedi. Haklı olduğumuz ortaya çıktı. Yerel seçimlerde devam etmesi normaldir. Nasıl olacak. Nasıl anlaşılacak bu çok zor. Bu çok tartışılmalıdır. Gerek bizde gerekse MHP’de bu konuşulmalıdır. Biz ittifak yokmuş gibi çalışıyoruz. İlerde Cumhurbaşkanımızın katıldığı toplantılarda bu konular görüşülür ve karar çıkar. Bilmiyoruz” diye konuştu.

AF AÇIKLAMASI

MHP’nin Af yasası ile ilgili girişimlerinin sorulması üzerine de değerlendirme yapan Özhaseki, şunları söyledi;

“Onları bir görmek gerekir. Bizim ittifak yaptığımız parti MHP. Onlar bu konuda ısrarcılar ne teklif ediyor. Geniş kapsamlı anayasa mahkemesine kadar gidecek genişletecek af kapsamında mı, yoksa bir takım düzenleme ile kader mahkumları için mi yapılacak af çalışması mı var? Bir şey görmek gerekiyor. Af kapsamının ismi var, konuşuluyor. Biz ne olduğunu bilmiyoruz. Görünce bunu tartışır ve değerlendiririz. Savunuruz da. İki lider her zaman görüşülebilir. İyi bir dialog var. İki liderde söz verdikleri zaman sözlerini tutan insanlar.”

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV