banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

HALKI DİNLEMİYORLAR

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, belediye başkanların halkın sorunlarını dinlemedikleri gibi halk sıkıntılarını anlatırken de kaçıp gittiklerini söyledi.

17 Mart 2019 Pazar 11:22
Bu haber 604 kez okundu
HALKI DİNLEMİYORLAR
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, belediye başkanların halkın sorunlarını dinlemedikleri gibi halk sıkıntılarını anlatırken de kaçıp gittiklerini söyledi.

Başkan Adayı Dursun Ataş, Yavuzlar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, Ataş’a belediyelerden yeterli hizmet alamadıklarını belirterek, bu duruma tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, açılışlarda sorunlarını ilettikleri belediye başkanlarının kendilerini dinlemeden alandan ayrıldıklarını söyledi.

Bir vatandaş da sorununu ilettiği sırada Başkan Memduh Büyükkılıç’ın, kendisine “Gel sana şeker vereyim” dediğini söyledi. Vatandaşları tek tek dinleyen Ataş, “Vatandaşı dinlemiyorlar, ben yaptım oldu diyorlar, şeker veriyorlar. 31 Mart’ta az kaldı. Vatandaş, mevcutlara ders verecek ve 1 Nisan’dan sonra herkesin yüzü gülecek” diye konuştu.

Vatandaşlar, sorunlarını anlatacak belediye başkanı bulamadıklarını ifade ederek, “Karşılaştığımız zaman sorunlarımızı anlatmak istiyoruz ama ya dinlemiyorlar, ya bizleri susturuyorlar ya da hemen hızlıca çekip gidiyorlar. Yıllardır sorunlarımızı çözmediler. Bizim sorunlarımızla ilgilenmeyeceklerse o koltuklarda ne işleri var?” diye konuştu.

Vatandaşları dinledikten sonra  “1 Nisan'dan sonra tüm Kayseri’nin yüzü gülecek” diyen Ataş, “Sosyal belediyecilikten bahsediyorlar, ama herkese eşit davranmıyorlar. Sorunları çözecek olsalar şimdiye kadar çözerlerdi. 17 yıldır görevdeler ama sorunlar her geçen yıl artarak, büyüyor. Artık 31 Mart seçimlerinde bir ders vermenin zamanı geldi. Bu millet de gerçekleri görüyor ve seçimde gereken cevabı verecek. Biz göreve geldiğimizde her mahalleye eşit hizmet sunacağız. Birilerinin değil, herkesin belediyesi olacağız” diye konuştu.

Bir vatandaşın  “Memduh Başkan, sorunumu anlatmak istediğim sırada bana,  gel sana şeker vereyim dedi” yönündeki sözünü de hatırlatan Ataş, “İşte vatandaşa bakışları bu. Vatandaş sorununun çözülmesini bekliyor, ama gel sana şeker vereyim diyorlar. Ben yaptım oldu diyorlar. Vatandaşı dinlemiyorlar. Gelinen noktada vatandaş artık onlara inanmıyor. Çözüm bekliyor, iş bekliyor, aş bekliyor. 17 yıldır güçlü bir şekilde iktidarda olmalarına rağmen sorunları çözemedilerse, bundan sonra da çözeceklerini beklemek hayalden öteye gitmez. Çünkü bilim adamları aynı deneyi uygulaya uygulaya başarılı sonuç alınamayacağını söylüyor. Yüzler gülsün diye mücadele edeceğiz. Allah’ın yardımıyla sorunların üstesinden de geleceğiz. Bizim vatandaşımıza iyi günler için sözümüz var” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV