banner153
03 Aralık 2020 Perşembe

HALKI GÖREMEDİK

Saadet Partisi (SP) Melikgazi İlçe BaşkanıSinan Aktaş, “30 Ağustos Zafer Bayramımız manasına binaen çok görkemli bir şekilde halkın Cumhuriyet Meydanını hınca hınç doldurduğu bir program ile kutlanması gerekirdi. Ancak programda halkı göremedik maalesef! Neden?” dedi.

05 Eylül 2019 Perşembe 09:29
Bu haber 294 kez okundu
HALKI GÖREMEDİK
Haberici -->
Saadet Partisi (SP) Melikgazi İlçe BaşkanıSinan Aktaş, “30 Ağustos Zafer Bayramımız manasına binaen çok görkemli bir şekilde halkın Cumhuriyet Meydanını hınca hınç doldurduğu bir program ile kutlanması gerekirdi. Ancak programda halkı göremedik maalesef! Neden?” dedi.

“Seçimlerde yüzde 60’ın üzerinde oy alan AK Parti neden teşkilatlarını ve Kayseri’yi organize edip vatandaşların zafer bayramı kutlamalarına katılmalarını sağlamadılar” diyen SP’li Aktaş, şu açıklamayı yaptı:

“Gerek belediye,gerekse AK Parti ve MHP teşkilatları bu konuda sınıfta kalmışlardır. Meydanda sağdan say 100-150 kişi soldan say 100-150 kişi vardı. Söze geldiğinde vatan ve millet sevgisini kimseye bırakmayanlar zafer kutlamalarında nerede idiler çok merak ediyoruz? Malazgirt Meydan Muharebesi 26 Ağustos 1071. Otlukbeli muharebesi 11 ağustos 1473. Çaldıran Meydan muharebesi 23 Ağustos 1514. Mercidabık Zaferi 24 Ağustos 1516. Belgrad’ın Fethi 26 Ağustos 1521. Mohaç zaferi 29 ağustos 1526. Kıbrıs’ın Fethi 1 Ağustos 1571. Sakarya Meydan Muharebesi 23 Ağustos 1921. Büyük Taarruz 26-30 Ağustos 1922. Adeta zaferlerle bezenmiş bir ay! Kutlama programında bir genç kızımız Vatan isimli şiir okudu. Ancak sanki konuşur gibi okudu. Zerre kadar bir heyecan hissetmedik. Akabinde genç bir erkek kardeşimiz Bu Vatan Bizim şiirini okudu. O da diğeri gibi hatta daha yavaş ve konuşur modunda okudu. Gençlerimizin kıyafetine bakarsak sanki oradan geçen birine şu şiiri sen oku diye eline tutuşturmuşlar havası vardı. Böyle olmamalı idi. O iki gencimiz Vatan şiirlerini öyle bir okumalı idiki; adeta o Cumhuriyet Meydanı inim inim inlemeli idi.Törende Gazilerimizde vardı. Geçit törenindede yoğun bir şekilde katılım sağladıklarını gördük. Ancak neden bir gazimize konuşma hakkı verilmedi?Diğer taraftan vali beyin bayram tebriklerini kabul ettiği törende okunan protokol sıralamasına baktığımızda İktidar partisi ve mecliste bulunan muhalefet partileri ta 10. sıradaki gruba atılmış. Yani Üniversite müdürleri,askerimüdürler, mahkeme başkanları ve üyeleri AK Parti il başkanı ve muhalefet partileri il başkanlarının önünde okundu. Büyükşehir belediye meclis üyeleri bile seçilmiş kişiler olarak atanmış olan kurum müdürlerinden sonra. Dahası Kayseri Ticaret Odası Başkanı, Sanayi Odası Başkanı, Organize Sanayi Odası Başkanı,Esnaf odası başkanı sivil toplum kuruluşları protokolün en sonunda. Özel ve Kamu banka müdürleri bile Ticaret odası başkanı ve sanayi odası başkanından daha önde protokolde.”

Aktaş, tepkisini şöyle dile getirdi:

“Açıkçası Sayın Valim bu protokol listesinin bize göre yeniden gözden geçirilmesi ve düzenlenmesi gerekmektedir.Netice olarak Zafer bayramımız heyecanı olmayan ve halkın katılmadığı ve bizimde yetersiz bulduğumuz bir kutlama olmuştur. 30 Ağustos 1922; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindekikomutanlarımız,Mehmetçiklerimiz,15 yaşındaki gençlerimiz,dedelerimiz,nenelerimiz ve tüm millet olarak top yekûn bir mücadele vererek 7 cephede 7 düvelle canla başla mücadele vererek bu vatan topraklarından ilelebet gönderdiğimiz şanlı bir destandır ve şanına yakışır bir şekilde kutlanmalıdır. Ümit ediyoruz ki; bundan sonraki yıllarda milletimizin şanına yakışır,heyecanı olan tüm kayserinin katılımının sağlandığı daha geniş kapsamlı bir kutlama programı tertip edilir” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV