banner87
21 Mayıs 2019 Salı

“HALKIN AKLIYLA ALAY ETMEYİN”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ulaşım zamlarına tepki gösterdi

25 Eylül 2017 Pazartesi 06:43
Bu haber 570 kez okundu
 “HALKIN AKLIYLA ALAY ETMEYİN”
Haberici -->

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kentte toplu ulaşıma yüzde 14 ila yüzde 25 arasında yapılan zamma tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşıma yapılan yüksek zammı‘düzenleme’ diye kamuoyuna duyurmasını da eleştirdi.

CHP’li Çetin Arık, “İşçiye, memura yüzde 3’ü çok görenler, kaşıkla verdiğini kepçe ile almaya devam ediyor. Sonra da bu halkın aklıyla alay ederek, düzenleme diyerek halkı kandırmaya çalışıyorlar. Halkın aklıyla alay etmeyin. Zamma zam denir, düzenleme’ değil” diye konuştu.

Halkın her geçen gün yoksullaştığını ifade eden Arık, halkın yoksulluğunu yalan beyanlarla gizlemeye çalışıldığını ancak gerçeklerin artık çuvala sığmadığını belirtti. Arık, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılının ‘Ulaşım yılı’ olacağını duyurmuştu. Biz Kayseri’de AKP’li belediyelerin yanlışları yüzünden ortaya çıkan olumsuzlukları düzelteceklerini bekliyorduk. Ancak onlar bunu kastetmemiş. Son yaptıkları zam ile gösterdiler ki, ulaşım yılındaki amaçları halkın cebindeki üç kuruşa göz dikmekmiş. AKP’liler işçiye, memura gelince enflasyonun düşük olduğunu öne sürüp yüzde 3’lük artışlarla vatandaşı oyalamaya çalışıyor. Ama diğer taraftan iğneden ipliğe her şeye sürekli zam yapılıyor. Bu halkın aklıyla alay ederek, düzenleme diyerek halkı kandırmaya çalışıyorlar. Halkın aklıyla alay etmeyin. Zamma zam denir, düzenleme değil.”

Milletvekili Arık, İncesu’ya şehir içi ulaşım bedeli ile yolcu taşınırken, vatandaşların Bünyan’a 5 TL’ye, Develi’ye 7,5 TL’ye, Sarız’a 18 TL’ye gittiğini belirtti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV