banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

HALKIN BULUŞMA DEĞİL İŞ AŞ PROBLEMİ VAR

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, fikir yarışması düzenlenerek insanların buluşma noktası oluşturma çalışmasına giren belediyeye çağrıda bulunarak, “Bu şehirde insanların buluşma değil iş aş problemi var” dedi.

05 Kasım 2020 Perşembe 14:06
Bu haber 699 kez okundu
HALKIN BULUŞMA DEĞİL İŞ AŞ PROBLEMİ VAR
Haberici -->

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, fikir yarışması düzenlenerek insanların buluşma noktası oluşturma çalışmasına giren belediyeye çağrıda bulunarak, “Bu şehirde insanların buluşma değil iş aş problemi var” dedi.

Belediye başkanının insanların sorunlarını görmezden gelmesine tepki gösteren İlçe Başkanı Aktaş, “Sayın Başkan bu şehirde çok acı manzalarlar var. İnsanlar intihar ediyor. Bu şehirdeki insanların buluşma noktası gibi problemi yok. Zaten salgından dolayı kimseyi bir araya getirmiyorsunuz. Bu şehrin insanının işe ve aşa ihtiyacı var. Eğer üzerinde düşünecek ve bir çalışma yapacaksanız bu sorunlar üzerinde çalışın” uyarısı yaptı.

SP’li Sinan Aktaş, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi;

“Melikgazi belediye başkanı Sn. Mustafa Palancıoğlu Kayseri’de insanların buluşma, bekleme ve bir araya gelme noktasında ciddi sorunları olduğunu tespit etmiş ve derhal bu konuya el atarak ulusal fikir yarışması organize etmiş. Hem de mimarlar odası ile beraber. Konu çok önemli çünkü. O kadar önemli ki Sayın Başkan sadece bununla ilgili birkaç sefer sosyal medya hesabından canlı yayın bile yaptı.

Bu projeye yer olarak da Yoğunburçtaki Sur’un köşesinden başlayıp Atatürk evi kavşağına kadar olan surun önündeki yaklaşık 60 mt uzunluğunda 25 m enindeki bir alanı tesbit etmiş. Projeler için de 9 ayrı ödül vermeyi kararlaştırmış. 120 bin tl üzerinde bir ödül. Yani belirlenen bu alanda insanlar buluşacaklar, bekleyecekler ve bir araya gelecekler. Bu alanda bugüne kadar ben ne oturan ne bekleyen hiç kimse görmedim çünkü burası tramvayın geçtiği yada otobüs duraklarının bulunduğu yani halkın yoğun olarak kullandığı bir alan değil. Normalde hiçbir vatandaşımız buluşma alanı olarak burayı kullanmıyor kullanmazda.

İlla da böyle bir yer yapacaksanız bürüngüz camiinin önü gayet uygun. Bu bölgenin zaten bir elden geçmeye ve yenilenmeyede ihtiyacı var. Ayrıca sn. başkanın bir yer tesbit etmesine gerek kalmadan insanlar zaten yıllardır burada buluşuyor,bekliyor,bir araya geliyor ve bol bol sohbette ediyorlar. Sn. Başkan mutlaka böyle bir proje yapacağım diyorsanız bu alanı projelendirebilirsiniz. Sn. Palancıoğlu’nun buraya hiç yolu düşmemiş sanırım. Yada yaşadığı şehri tanımıyor.

Ayrıca mimarlar odamızla beraber madem böyle kollektif bir çalışma yapacaksınız. O halde bizim yıllardır söylediğimiz İPEK YOLU ÇARŞISI projemizi verin mimarlar odamıza bunu çalışsınlar. Hem şehrimizdeki esnaflarımıza faydası olur. Hem yaz kış alış veriş yapılabilecek gayet modern bir çarşıyı ve cazibe merkezini de şehrimize kazandırmış olursunuz. Lütfen böyle gereksiz buluşmak noktası gibi işlerle uğraşmayın.

Ayrıca etrafımızda sürekli depremler oluyor. Yapacaksanız buluşma noktası değil. Kayserimiz için bir deprem master planı ve toplanma noktaları konusunda çalışma yapın. Yıkılma riski olan binaları dönüştürün. Allah korusun kayserimizde olabilecek büyük bir depremde yıkılma riski yüksek çok eski binalarımız var.

Geçtiğimiz günlerde evden çıktım markete oradanda fırına gittim. Geri dönüşte yaşlı bir teyzemizin Melikgazi belediyesinin sokaklara koyduğu  çöp bidonundan domates,kabak,salatalık gibi atılmış meyve ve sebzeleri seçtiğini gördüm. Yaklaştım ismini ve evinin adresini aldım.

Sn. Başkan bu şehirde çok acı manzalarlar var. İnsanlar intihar ediyor. Bu şehirdeki insanların buluşma noktası gibi problemi yok. Zaten salgından dolayı kimseyi bir araya getirmiyorsunuz. Bu şehrin insanının işe ve aşa ihtiyacı var. Eğer üzerinde düşünecek ve bir çalışma yapacaksanız bu sorunlar üzerinde çalışın.”


HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV