banner87
17 Temmuz 2019 Çarşamba

HASANARPA KUR’AN KURSU HİZMETE AÇILDI

Kocasinan İlçe Müftülüğü tarafından hayırseverler Ali Osman Korkmaz, Osman Korkmaz, Kadir Korkmaz, İsmail Sızırlıoğlu ve Mahmut Kılıç’ın katkılarıyla Hasanarpa Mahallesi’nde yaptırılan Kur’an Kursu’nun açılışı törenle yapıldı.

13 Nisan 2019 Cumartesi 20:56
Bu haber 159 kez okundu
HASANARPA KUR’AN KURSU HİZMETE AÇILDI
Haberici -->
Kocasinan İlçe Müftülüğü tarafından hayırseverler Ali Osman Korkmaz, Osman Korkmaz, Kadir Korkmaz, İsmail Sızırlıoğlu ve Mahmut Kılıç’ın katkılarıyla Hasanarpa Mahallesi’nde yaptırılan Kur’an Kursu’nun açılışı törenle yapıldı.

Törende konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “2017 yılı içerisinde Hasanarpa Mahallemizde yapımı tamamlanan camimizin açılışı için yine burada idik. Güzel ve mahallemize hitap eden bir cami. Şimdi de ihtiyaç olan Kur’an Kursumuzun açılışını yapacağız. Öncelikle bu Kur’an kursumuzun inşaatını yapan, yardım eden ve en önemli katkıyı sağlayan Ali Osman Korkmaz amcamıza teşekkür ediyorum. Yine katkı sağlayan İsmail Sızırlıoğlu, Kadir Korkmaz, Mahmut Kınış ve Osman Korkmaz; Yüce Mevla’dan her bir hayırseverimizin mizanına bu hayırlarının karşılığını koymasını, kat be kat fazlasını vermesini temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’yi hayırseverler şehri olarak niteleyerek, “Kayseri’mizin her bir köşesinde hayırseverlerimizin emeği var. Hayırseverliğiyle anılan ilimiz, birçok şehre örnek olmuştur. Bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum. Rabbim sayılarını artırsın diye de dua ediyorum. Burada Kur’an Kursu inşaatına katkı sağlayan hayırseverlerimizin Allah hayırlarını kabul etsin. Buralar gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız ve erkeklerimiz için bir eğitim yuvasıdır. Kur’an-ı Kerim’i daha iyi anlamamız için Kur’an kursunda öğreneceğimiz çok şey olduğuna inanıyorum. Bunun için bilgiyi kaynağından doğru şekilde öğrenmek son derece önemlidir. Gençlerimiz ve çocuklarımız, daha donanımlı bireyler olarak yetişmeleri noktasında neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgileri buralarda öğrenecekler. Kocasinan Belediyesi olarak eğitimin her alanında okul, cami ve Kur’an Kursu gibi yerlere hukukun bize yetki verdiği ölçüde elimizden geldiğince destek oluyoruz. Bizler biliyoruz ki; yaptığımız işler insanımızın hayatına değer katacak hizmetlerdir. Bu noktada bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da elimizden ne geliyorsa çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Güven ve Başkan Çolakbayrakdar tarafından hayırseverlere teşekkür plaketi takdim edildi. Kurdele kesiminin ardından protokol ve davetlilerin, Kur’an Kursu’nu gezmesiyle program sona erdi.

Açılış törenine, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in yanı sıra Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri, Kocasinan İlçe Müftü Vekili ve Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, hayırseverlerin aileleri, bölge sakinleri ve davetliler katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV