banner87
16 Haziran 2019 Pazar

HAYAL KURMAYI ANLATTI

Öğrencilere hayal kurmayı ve hayal kurmanın yararlarını anlattı

25 Eylül 2017 Pazartesi 06:46
Bu haber 547 kez okundu
 HAYAL KURMAYI ANLATTI
Haberici -->

Gençleri hayal kurmaya teşvik etmek amacıyla kurulan dünyada tek ve ilk sosyal girişim platformu olan DreamsTalk’un kurucusu Semih Yalman, Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) üniversiteye bu yıl yerleşen öğrencilere “Kimsin hikayen ne anlat” konulu konferans verdi.

Aynı zamanda AGÜ Öğretim Üyesi olan Semih Yalman, Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen konferansta, AGÜ’nün yeni öğrencilerine hayal kurmayı, hayal kurmanın önemini anlattı.

Öğrencilere “Siz fikirleri tartışan olun” diyen Yalman,  herkesin bir hikayesi olması gerektiğini söyledi. Öğrencilere kendi hikayelerini oluşturmayı öneren Yalman,  ilk önce kendilerini iyi tanımaları, neyi yapıp neyi yapamayacaklarını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Yalman, “Tasarım yapmanız yetmiyor bir de hikayeniz olması lazım. Hikayenizi yazmanız gerek. Öyle bir hikaye yazacaksınız ki karşınızdaki sizi dinleyecek. Soru sormanız lazım. Nelerden oluşuyorsun? Et, kemik değil. Bunlardan bahsetmiyorum. Neyin var hayatında buna bak. Nelerden oluşuyor hayatın. Hangi bileşenlerden oluşuyor. 20 sene sonra ben kendimi şu şekilde görüyorum diyebilmen için onun da bileşenlerini oluşturman gerekiyor.  Bunları bugün tasarlaman düşünmem lazım” şeklinde konuştu.

Semih Yalman konferansın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV