banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

HAYAL SATIYORLAR

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hızlı tren konusunda açıklamada bulunarak, AKP’nin 17 yıldır Kayseri’ye hayal sattığını belirtti.

07 Kasım 2018 Çarşamba 09:51
Bu haber 627 kez okundu
HAYAL SATIYORLAR
Haberici -->
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hızlı tren konusunda açıklamada bulunarak, AKP’nin 17 yıldır Kayseri’ye hayal sattığını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşmelerinde söz alan CHP’li Çetin Arık, AKP’nin başta hızlı tren olmak üzere Kayseri’ye verdiği sözleri yerine getirmediğini belirtti. Arık, “İlim Kayseri, Türkiye’de ticari zekâsı ve ticari başarısıyla nam salmış, ticari dehası fıkralara konu olmuş bir kent ama gel in görün ki Türkiye son on yıldır öyle bir tüccar hükûmet tarafından yönetiliyor ki Kayseri’ye pabucunu ters giydirir. Neden böyle söylüyorum? Çünkü bu tüccar hükûmet Kayseri’ye tam on yedi yıldır hayal satıyor; evet, yanlış duymadınız, Kayseri’ye tam on yedi yıldır hayal satıyor” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin bir türlü bitmeyen projelerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a sordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü Plan Bütçe Komisyonu’nda söz alan Arık, “İlim Kayseri, Türkiye’de ticari zekâsı ve ticari başarısıyla nam salmış, ticari dehası fıkralara konu olmuş bir kent ama gel in görün ki Türkiye son on yıldır öyle bir tüccar hükûmet tarafından yönetiliyor ki Kayseri’ye pabucunu ters giydirir. Neden böyle söylüyorum? Çünkü bu tüccar hükûmet Kayseri’ye tam on yedi yıldır hayal satıyor; evet, yanlış duymadınız, Kayseri’ye tam on yedi yıldır hayal satıyor. ‘Olduydu’ ‘olacaktı’ ‘proje aşamasındaydı’ ‘proje bitti’ ‘ihale aşamasındaydı’ ‘kazma vurulacaktı’ diye güzel Kayseri’miz oyalanıyor, hayal satılıyor” diye konuştu.

“OĞLU 3 KEZ MİLLETVEKİLİ OLDU”

Her seçim dönemi Kayseri’ye hızlı tren sözünün verildiğini belirten Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bakınız, geçen yıl yine bu tarihte Plan ve Bütçe Komisyonunda Sayın Bakan Ahmet Arslan’a Kayseri-Ankara arasındaki hızlı tren projesinin ne aşamada olduğunu sordum AKP Milletvekili Sayın Yaşar Karayel Kayseri-Ankara hızlı tren hattının ihalesinin ta 2015 yılında yapılacağını söylemişti; 2018 yılı bitiyor, aradan dört yıl geçmiş, Sayın Yaşar Karayel’in oğlu Kayseri’den 3 kez milletvekili seçilmiş ama ortada hâlâ hızlı tren yok. Sanki Kayseri-Ankara hızlı tren hattı tamamlanmış da şimdi de Kayseri-Antalya hızlı tren hattı hayali satılmaya başlanıyor. Bakalım bu hayali kaç yıl satacaklar, bu hayalle kaç yıl daha oy alınacak? Şimdi, yerel seçimler yaklaşıyor ya yerel medyada da boy boy hızlı tren masalını anlatmaya devam edecekler. Sayın Bakanım, bir kez de size soruyorum: Kayserili ne zaman hızlı trenle Ankara’ya gelecek?”

KAYSERİ KAMU YATIRIMLARINDA 78. SIRADA

Kayseri’nin kamu yatırımlarından hak ettiği payı alamadığını belirten Arık, AKP’li siyasetçilerin kentini değil kendini düşündüğü için Kayseri’nin yatırımlarını takip etmediğini söyledi. Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kayseri’de yapılan kamu yatırımları konusunda bazı önerileri sizlerle paylaşmak isterim: Nüfus bakımından ele aldığımız zaman Kayseri’miz Türkiye’de ilk 20 il arasında, kamu yatırımları açısından 19’uncu sırada yer almış; yine 2017 itibarıyla kişi başına kamu yatırımlarına bakıldığında Kayseri 81 il arasında 78’inci sırada yer alıyor. Peki, bu tablo karşısında AKP’nin savunması ne olabilir sizce? Ben size söyleyeyim: Biraz da Kayserililerin gönlünü okşayarak ‘Kayserili işini bilir’ diyecekler.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV