banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 44 ayda yaptıkları yatırımlar ve hizmetler hakkında bilgi vererek, kentin en büyük ilçelerinden birisi olduklarını belirtti

13 Kasım 2018 Salı 09:58
Bu haber 388 kez okundu
HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Haberici -->

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 44 ayda yaptıkları yatırımlar ve hizmetler hakkında bilgi vererek, kentin en büyük ilçelerinden birisi olduklarını belirterek, "Kocasinan’da 116 mahalle var. Adım atmadığımız, hizmet götürmediğimiz mahallemiz yok. Hizmetlerimiz devam ediyor. Kocasinan’daki insanlarımız, vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştiriyoruz. Bunu onlar söylüyor” dedi. Başkan, Uğurevler mahallesinde yaşadığı bir olayı anlatırken de gözyaşlarını tutamadı.

Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, başkanlık döneminde yaptıkyları yatırımları anlatmak için Kocasinan Akademi Erciyesevler Sosyal Tesisi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başkan Çolakbayrakdar, yapılan çalışmaları ana başlıklarıyla, Kocasinan’a neler kattıklarını, Kocasinan’ın çehresini değiştirmek adına ortaya koydukları projelerde nerelere gelindiğini ve projelerin devamıyla ilgili neler yapacaklarını tek tek anlattı.

Yaptıkları işlerle Kocasinan’da yaşayanların hayallerini gerçekleştirmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, her fırsatta halkla bir araya gelerek onların isteklerini dinlediklerini belirterek, hayallerini gerçekleştirdiklerini anlattı.

KENDİMİZE VİZYON ÇİZDİK

Başkan, vatandaşın ifadesiyle hayallerin gerçekleşmesi kelimesini kullandıklarını anımsatarak, “Göreve geldiğimizde ilk başta kendimize bir vizyon çizdik. Bir şeyler yapacağız ama yapacağımız işler neticesinde bir hedefe ulaşmalıydık. Onun için yaptığımız her işin neticesinde bir kazanım elde etmeliyiz. Her projemize ‘değer katıyoruz’ diye başladık. İnsanımıza, Kocasinan’a ve şehre yapacağımız projelerle değer katmalıydık. Şükür Allah’a bu noktada şehrin çehresini değiştirdik. Yapmış olduğumuz işlerle birçok şeyi başarabildiğimize inanıyorum. Biz, Kocasinan’da yaşayanların hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Şükür Allah’a, gerçekleştirme noktasında da adım adım devam ediyoruz” dedi.

HER ŞEY BİTTİ DEMİYORUM

Kocasinan’da yapılacak daha çok iş ve yatırımlar olduğunu da belirten Başkan, “Kocasinan’da hiçbir sorun kalmadı, yüzde 100 bitti demiyorum, yapılacak çok şey var. Ama bir irade, kararlılık, cesaret var, yapabilme noktasında başladığımız ve gelmiş olduğumuz bir yer var. Göreve başladığımızda dedik ki; ‘Kocasinan, Kayseri’nin yeni yüzü olacak.’ Projelerimiz var, hedeflerimiz var, hayallerimiz var. Kırsalından şehrine nereye gitsek bağırlarına bastılar, kucak açtılar. Bunu yaptıran rabbime de şükürler olsun” diye konuştu.

BİR TELEFONLA ULAŞIYOR

Vatandaşın istek ve görüşlerine önem verdiklerine vurgu yapan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Göreve geldiğimizde Çözüm Merkezi’ni hayata geçirdik. Vatandaşlar, telefonla bize ulaşabiliyorlar. Biz talepleri alıyoruz, dinliyoruz ve sahada talep neyse gece gündüz demeden yerine getiriyoruz. Kocasinan için söylüyorum, kentsel dönüşüm olmazsa olmaz bir şey. Kentsel dönüşüm; eski binalar yıkılsın yerine yeni binalar yapılsın, katlı binalar yerine daha katlı binalar yapılsın mantığıyla değil; ‘sosyal dönüşüm’ yapıyoruz. Her yaptığımız kentsel dönüşüm içerisinde bir sosyal dönüşüm teması var" dedi.

BAŞKAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Kentsel dönüşüme önem verdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar; Ahi Evran, Ziya Gökalp, Seyrani, Yunus Emre, Uğurevler, Yıldızevler, Cırgalan, Kuşçu, Argıncık mahallelerindeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gezdiği mahallede olan anısını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Başkan Çolakbayrakdar, “3 buçuk yılda, 44 ayda 116 mahallede adım atmadığım yer kalmadı. Şükür Allah’a hepsinde izimiz, yapılmış bir işimiz de var” ifadelerini kullandı.

Ayrıca sosyal tesisler, yapımı devam eden yeni nesil pazaryerleri ile ilgili de sunum yapan Çolakbayrakdar, yıl içerisinde Kocasinan Akademi’den 15 bin 619 kişinin faydalandığını da sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV