banner87
15 Ekim 2019 Salı

HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMALIYIZ

Vali Süleyman Kamçı engellilere kabul etti

02 Aralık 2017 Cumartesi 10:24
Bu haber 640 kez okundu
 HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMALIYIZ
Haberici -->

Vali Süleyman Kamçı, toplum olarak, engelli bireylere sahip çıkarak, onların günlük yaşamları ile ilgili hayatlarını kolaylaştırmak gerektiğini belirtti.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Vali Süleyman Kamçı, engelliliğin, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar eksiksiz bir anlayışla ele alınması gereken bir sorun olduğunu ifade etti.

Vali Kamçı, açıklamasında, “Engellilerin toplumsal yaşamlarını kolaylaştıracak, umutlu olabilmelerini ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakların oluşturulması için elimizden gelen bütün imkanları seferber etmeliyiz. Doğuştan ya da sonradan herhangi bir hastalık ya da kaza sonucu toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için tüm toplumun ilgisini ve katkısını beklemekteyiz. Bu aynı zamanda toplumsal bir görevdir. Bu doğrultuda atacağımız adımlar, engelli vatandaşlarımızın güvenlerini artıracak, halkın yaşama etkin biçimde katılmalarına imkan sağlayacak, karşılaştıkları sorunları aşmada, gelecek kaygısı taşımadan yaşama daha sıkı bağlanmalarında onlara ve ailelerine güç verecektir” ifadelerine yer verdi.

Vali Kamçı, engelli vatandaşların karşılaştıkları sorunların çözümünün, yaşama sevinçlerini kaybetmeden mutlu ve becerikli bir yaşam sürmelerinin sağlanmasının herkesin sorumluluğu olduğunu hatırlatarak, vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmaya ve yürütülen çalışmalara destek vermeye çağırdı.

VALİ KAMÇI’YA DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ZİYARETİ

Vali Süleyman Kamçı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünden gelen engelli çocuklar ve yöneticileri makamında ağırladı. Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Kadriye Yurtsuz ve engelli çocukları makamında ağırlayan Vali Kamçı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Devletimizin son yıllarda engelli vatandaşlar için doğru politikalar ve kalıcı çözümler üretmek amacıyla gerekli çalışmalar yaptığını belirten Vali Kamçı, engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmeleri, en iyi şartlarda eğitim görmesi ve hayatlarını sürdürmeleri için toplumun tüm kesimlerinin el ele gönül gönüle çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde çalışan yöneticiler ve personelin kutsal bir meslek yaptığını vurgulayan Vali Kamçı, emeklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV