banner167
banner165
18 Ocak 2021 Pazartesi

HAYIR SİLSİLESİ İMZA ALTINA ALINDI

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hayırsever Mehmet Altun tarafından yaptırılacak 20 okul ile 1 camii için protokol imzaladı. Protokol imza töreninde konuşan Özhaseki, “Bir hayır silsilesi imza altına alınmış oldu” dedi. Hayırsever Altun, “Mehmet Özhaseki’nin destek ve yardımıyla bu adımları atıyorum” ifadelerini kullandı.

14 Ocak 2021 Perşembe 14:32
Bu haber 158 kez okundu
HAYIR SİLSİLESİ İMZA ALTINA ALINDI
Haberici -->

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hayırsever Mehmet Altun tarafından yaptırılacak 20 okul ile 1 camii için protokol imzaladı. Protokol imza töreninde konuşan Özhaseki, “Bir hayır silsilesi imza altına alınmış oldu” dedi. Hayırsever Altun, “Mehmet Özhaseki’nin destek ve yardımıyla bu adımları atıyorum” ifadelerini kullandı.

Hayırsever Mehmet Altun, İstanbul Sultanbeyli’deki yaklaşık 300 milyon lira değerindeki arsasını, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin şahitliğinde başta Kayseri olmak üzere 9 ilde ihtiyaç olan yerlere 20 okul ve 1 cami yapılması için bağışladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki şahitliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Türkiye Diyanet Vakfı 2. Başkanı İhsan Açık ile arsa karşılığı okul yapımı için ortak bir protokol yapıldı. Bağış karşılığında da İstanbul, Kayseri, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Yozgat illeri başta olmak üzere: ihtiyaç olan yerlere 20 okul ve Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine 1 cami yapılması ve Avukat Mehmet Altun - Türkan Altun isminin verilmesi konusunda imzalar atıldı.

Yapılan bu büyük bağışın önemine ilişkin konuşan Özhaseki, “Mehmet Ağabey Kayseri’de yıllarca avukatlık yapan, daha sonra İstanbul’a gidip orada mesleğine devam eden bir büyüğümüz. Tabii ki seneler içerisinde bir birikim elde etmiş ve bunu da toplumla paylaşmak, topluma borcunu ödemek ve Cenab-ı Hakkın da rızasını kazanmak adına bugün burada hepimizin şahitliğinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bağış yapıyor. Kendisi ve değerli eşi bu arsa karşılığında okul ve cami yapılmasını istiyorlar. Değerli eşinin de rızasıyla burada Mehmet ve Türkan Altun isimlerinin okulların birçoğuna veya istediklerine verileceği bir hayır silsilesi imza altına alınmış oldu” dedi.

Okulların yeri konusuna ilgili vakıf aracılığıyla karar verileceğini ifade eden Özhaseki, şöyle söyledi;

“İnşallah Mehmet Ağabey’imin gösterdiği yerlerde 20 tane okul yapılacak. Sanat okulu, engelliler okulu veya ilköğretim okulu gibi ne olacaksa ihtiyaç olan illeri zaten sıraladık ama hangi tür olacağı sorusuna Milli Eğitim Bakanlığımız karar verecek. Haliyle cami Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde ayırdığımız cami yerine yapılacak. Belki de tüm cenazelerin kalkacağı en önemli merkezde olacak buna da Diyanet Vakfı Başkan Yardımcımız ile beraber karar veriyoruz.”

Yaptığı bağış ile ilgili konuşan hayırsever Mehmet Altun, “Bu malın mülkün sahibi biz değiliz. Biz burada birer misafiriz. Bu dünya fani ve gelip geçici bir dünya. Benim bu hayırları yapmamda en büyük destekçimiz Sayın Bakanımız, Kayseri Büyükşehir Belediyemizin eski Başkanı, benim çok sevdiğim mümtaz ve kıymetli bir ailenin çocuğu, kıymetli kardeşim. Evladım diyeceğim ama utanıyorum evladım sayılır. Sayın Mehmet Özhaseki’nin destek ve yardımıyla bu adımları atıyorum. Huzurunuzda kendisine en derin şükranlarımı arz ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” sözleriyle Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

“Bu okullarda geleceğin yöneticileri yetişecek”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına protokole imza atan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Varank ise böyle bir bağışın herkese nasip olmasını diledi. Varank, “Allah inşallah hepimize okullar, camiler yapmayı nasip eder. Ben size ve eşinize teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bu okullarda geleceğin yöneticileri, geleceğin belki Cumhurbaşkanı yetişecek inşallah. Cami zaten değerli ömür boyu size dua edilecek oradan. Bence çok güzel bir işe imza attınız. Sizi tebrik ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

“Bu ülkenin ihtiyacı olan yerlere inşallah beraberce bu okulları yaptıracağız”

Yapılacak olan okullar için Milli Eğitim Bakanlığı adına protokolde imzası yer alan Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, “Mehmet Amca’ya yaptığı hayır işinden dolayı çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Çocuklarımızın, bu ülkenin ihtiyacı olan yerlere inşallah beraberce bu okulları yaptıracağız. Sağ olun” diye konuştu.

“Görevimiz bu hayrın tamamlanmasını sağlamak”

Son olarak Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine yapılacak olan cami için protokolde imzası olan Türkiye Diyanet Vakfı 2. Başkanı İhsan Açık da “Hayır sahibine ve vesile olanlara çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra görevimiz hayır vesilesini sağlamlaştırmak ve bu hayrın tamamlanmasını sağlamak. Rabbim inşallah bizlere de nasip etsin. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV