banner87
20 Mayıs 2019 Pazartesi

HAYVAN SEVERLER KAHVALTIDA BULUŞTU

Kayseri Hayvan Hakları Koruma Derneği (KAYKAHDER) tarafından düzenlenen ve Sedat Kılınç İnşaat sponsorluğundaki etkinlikte, hayvan severler sabah kahvaltısında buluştu.

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:21
Bu haber 368 kez okundu
HAYVAN SEVERLER KAHVALTIDA BULUŞTU
Haberici -->

Kayseri Hayvan Hakları Koruma Derneği (KAYKAHDER) tarafından düzenlenen ve Sedat Kılınç İnşaat sponsorluğundaki etkinlikte, hayvan severler sabah kahvaltısında buluştu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Harikalar Diyarı’ndaki programa AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız ile İsmail Tamer, Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, dernek üyeleri ve hayvanseverler katıldı.

Sedat Kılınç İnşaat olarak hayvanlarla ilgili onları sahiplendirmek ve farkındalık oluşturmak için birkaç projeye sponsor olduklarını ifade eden Sedat Kılınç, “Bu organizasyona da sponsor olduk. Burada en önemli mesele olarak iki konunun altını çizmek istiyorum. Birinci olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmamız gerekiyor. Onlar da bizim gibi can taşıyorlar. Onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Diğer bir husus ise sahip çıktıktan sonra onlara ömür boyu bakmamız gerekiyor. Onları sokağa atarsak onlar sokakta hayatlarını yaşayamıyorlar. Burada bu konunun özellikle altını çizmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç ise hayvanlara sahip çıkarak korumanın herkesin üzerine düşen bir görev olduğunu belirterek, “Herşeyden önce yaratılmışların en şereflisi insan, her yere kol kanat germek zorundadır. Hayvanlara sahip çıkıp onları korumak, onlara duyarlı davranmak hepimizin olmazsa olmazıdır. Kayseri’mizde bu manada çok şükür ki belediye başkanlarımız ve bizler duyarlılığı gösteriyor. Bu hizmetlerin Hayvan Severler Derneğimizle beraber ve halkımızla birlikte iyi bir noktaya getirmeye çalışıyoruz. Ben Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Adayınız olarak geçmiş dönemde Özhaseki Başkanımızın yaptığı bu barınağın günümüz şartlarında uyarlanmış bir yenisini Şehrimizin Doğusu’na da yapacağımızı buradan paylaşmak istiyorum. Kayserimizi bundan 10 yıl önceki Kayseri değil. Bir canı kurtarma anlayışı içerisinde bir cana destek olma anlayışı içerisinde hastanelerimizi de barınaklarımızı da onlarla ilgili kurum ve kuruluşlarımızı da elbette ki hem şehrimizin doğusuna hem batısına hitap edebilecek şekilde mutlaka sağlamalıyız” dedi.

17 yıldan bu yana hayvan haklarıyla ilgili bir dizi kanun çıkardıklarının altını çizen AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise, “Biz 17 yıldan bu yana bu ülkenin güçlü idarilerinden olarak hayvan haklarıyla ilgili biliyorsunuz bir dizi kanun çıkarttık. Bu hakların da bir ölçüsü var. Biz yaratılmış mahluk olarak sevdiğimiz bütün hayvanları bizlere emanet edilen hayvanlar olarak onlara bakmamız lazım” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV