banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

HDP’LİLERE KAYSERİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Diriliş Ocakları, HDP, Sırrı Süreyya Önder, Serpil Kemalbay, Sezai Temelli hakkında suç duyurusunda bulundu

13 Şubat 2018 Salı 13:16
Bu haber 449 kez okundu
HDP’LİLERE KAYSERİ’DEN SUÇ DUYURUSU
Haberici -->

Diriliş Ocakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Uruç, dernek ve dernek yönetimi olarak Halkların Demokratik Partisi (HDP) hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Partinin kongresinde Afrin operasyonu hakkında yapılan açıklamalar, paylaşımları dile getiren Uruç, hazırladıkları şikayet dilekçesinde, HDP’nin kurumsal kimliği yanında Sırrı Süreyya Önder, Serpil Kemalbay, Sezai Temelli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diriliş Ocakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Uruç, yönetim kurulu ile dernek üyeleri, kentte komandolarımıza yönelik yapılan saldırının sanıklarının yargılandığı davayı yakından takip etmek için adliyenin önüne geldiler. Ellerin de Türk bayraklarıyla burada Diriliş Ocakları olarak pankart açan Cihan Uruç ve yönetim kurulu üyeleri HDP’nin kurumsal kimliği ile HDP’nin Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, partinin Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, EŞ Genel Başkanı Sezai Temelli hakkında, parti kongresinde yaptıkları konuşmalarda terör suçu işledikleri gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Adalet Sarayı önünde bir basın açıklaması yapan Diriliş Ocakları Genel Başkanı Cihan Uruç, şunları söyledi;

“Birkaç gün önce HDP bir kongre yaptı. Bu kongrede Afrin operasyonunu hedef alarak bu operasyonda sivillerin ve çocukların katledildiğine dair açıklamalar yapıldı. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Bunlar, devletimizin, milletimizin ve ordumuzun manevi şahsiyetini ayaklar altına alan açıklamalardır ve kabul edilemez. Türk ordusu ilkeli bir savaş yürütmekte ve ilkeli bir mücadele yürütmektedir. Bölgede 36’ya yakın ülke bulunmaktadır. Adamlar 12 bin kilometre öteden gelerek burada bir oyun peşindeler. Türkiye, yaklaşık bin kilometrelik bir sınırı bulunan ülkede bulunmaması abes bir durumdu. Ülkemizin güvenliği açısından gerekli bir olaydır. Burada HDP her zamanki gibi devletimizin, milletimizin ve ordumuzun şahsiyetini ayaklar altına almak, uluslararası kamuoyunda ülkemizi küçük düşürmek ve yaptıkları açıklamalar ile Kürt kardeşlerimizi provoke etmektir. Bu kabul edilemez” dedi. Dernek üyeleri, bütün sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunarak, terör eylemlerini destekleyenlere karşı bilinçli olmaları ve gerekli girişimde bulunmalarını istedi.

Başkan Cihan Uruç ve beraberindekiler daha sonra suç duyurusunda bulundu. Ardından ağır ceza mahkemesindeki duruşmayı bitene kadar takip ettiler.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV