banner87
15 Aralık 2018 Cumartesi

HEDEF 5 MİLYAR DOLAR

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz açıklama yaptı

22 Şubat 2018 Perşembe 07:24
Bu haber 335 kez okundu
HEDEF 5 MİLYAR DOLAR
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İç Anadolu’da ticaretin kalbinin attığı şehir olan Kayseri’nin ihracatının artması için yeni projeler hazırladıklarını belirterek, “Kayseri 5 milyar dolar ihracat yapabilecek kapasiteye sahiptir. Bu rakama kısa sürede ulaşabilmesi için el ele vererek şehrimiz için çalışmalıyız. Biz de hazırladığımız projelerle ihracatımızın artmasına katkı sağlayacağız” dedi.

Kayseri Ticaret Odası yönetimine geldikleri günden bu yana üyelerin menfaatlerini gözettiklerini ve Kayseri’nin ekonomi başta olmak üzere her alanda gelişmesi için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Hiçyılmaz, “4,5 yıldır sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz ve üyelerimize sunduğumuz hizmetlerimiz ile Kayseri Ticaret Odası’nda ‘Büyük Değişimi’ sağladık. Bundan sonraki süreçte ise hazırladığımız projelerimizle büyük değişimin devam etmesi için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

 “Kayseri’nin 5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmesi için Büyük Değişime Devam dediklerini” kaydeden Başkan Hiçyılmaz, “Bu hedefe ulaşılabilmesi için Kayseri’nin en önemli sektörlerinden biri olan mobilya sektöründe ihracatı en az 10 kat artırmamız gerekmektedir. Yalnızca mobilya sektöründe büyüme sağlamak tabiki yeterli olmayacaktır. Elektrikli ev aletleri, tekstil ve madencilik başta olmak üzere diğer sektörlerde de atılım yapmamız şarttır” diye konuştu.

İhracatın artmasının yalnızca söylemlerle olabilecek bir iş olmadığını, yapılacak işlerin belirlenmesi ve planlanması gerektiğini de vurgulayan Başkan Hiçyılmaz,  “Kayseri’nin ihracat hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için yurtdışı temsilcilikler aracılığıyla, ihracat yapan veya yapmayı düşünen üyelere hizmet sunmayı planlamaktayız. Üyelerimizin ticari risklerini azaltabilecekleri ve aynı zamanda ihraç edilebilecek ürünlerle ilgili taleplere doğrudan ulaşılabilecekleri bir yapı hazırlamayı amaçlamaktayız” şeklinde konuştu.

Oda üyelerinin fuarlara katılımını desteklemeyi sürdüreceklerini belirten Hiçyılmaz, “Yeni bir uygulamayı başlatarak, önümüzdeki 4 yıllık dönemde her bir üyemizin bir sefer yurt dışı fuar ziyaretinde uçak bileti masrafının yarısını karşılamaya başladık. Yurt içi fuar ziyaretlerinde de her bir üyemizin yılda iki kez uçak bileti masrafının tamamını ödemekteyiz. Bu hizmetlerimiz şehrimizin ihracatının gelişmesi için atılan adımlardır” diye konuştu.

Hazırladıkları diğer projelerin de ihracatın artırılması noktasında önem arz ettiğini belirten Başkan Hiçyılmaz, “Şehrimize hizmet etmekten ve üyelerimizin dertleri ile dertlenerek, sorunlarına çare aramaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Yaptığımız tüm işler, Kayseri’nin gelişiminin hızlanması içindir” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV